Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Понад 130 російських діячів науки і культури вимагають звільнити Олега Сенцова

Вони вважають, що смерть режисера стане ганьбою для Росії.

Понад 130 російських діячів науки і культури підписалися під зверненням з вимогою звільнити українського політв'язня Олена Сенцова.

Текст звернення опубліковано на сайті науково-популярної газети "Троїцький варіант".

Під ним підписалися, зокрема, лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, письменниця Людмила Улицька, поет Лев Оборін, журналіст Сергій Пархоменко, лінгвіст Олексій Гіппіус, літературознавець Олександр Лавров.

"Ми вимагаємо відправити Сенцова на його батьківщину – в Україну. Смерть Олега Сенцова стане ганьбою для Росії і назавжди заплямує тих, хто міг би його врятувати, але не врятував", - йдеться у зверненні.

Підписанти звернулися до учасників Петербурзького економічного форуму із закликом підтримати їхню заяву.

Нагадаємо, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 

ВідеоВосьмий день голодування: адвокат Сенцова розповів про стан засудженого

У 2014-му після анексії Криму Олега Сенцова затримали на півострові, звинуватили у тероризмі, вивезли у Росію, де присудили 20 років колонії. Просидівши там два роки, минулого тижня Олег Сенцов оголосив голодування і заявив, що припинить його, коли російська влада відпустить всіх політв'язнів України, за його підрахунками - це 64 людини.

Восьмий день голодування: адвокат Сенцова розповів про стан засудженого

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції