Поплічник Януковича Сухомлин "здав" екс-президента, визнав свою вину і повернув гроші

Дата публікації
Поплічник Януковича Сухомлин "здав" екс-президента, визнав свою вину і повернув гроші

Reuters

152 мільйони гривень, які повернули Сухомлин і Головач, віддадуть родинам Небесної сотні та загиблих бійців АТО.

Екс-заступник міністра економічного розвитку часів Януковича Олександр Сухомлин та колишній заступник глави міністерства доходів та зборів Андрій Головач дали свідчення проти екс-президента Віктора Януковича та інших представників тодішньої влади.        

Інформацію про це в кулуарах Верховної Ради підтвердив головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Про це повідомляє Еспресо.

"Головною військовою прокуратурою закінчено розслідування, скеровано до суду отримані вироки українського суду, за якими, члени злочинної організації Януковича, зокрема, колишній перший заступник міністерства доходів та зборів генерал Головач, а також заступник міністра економіки в уряді Азарова Сухомлин, як члени злочинної організації Януковича, повністю визнали свою вину, дали викривальні покази як по горизонталі, так і по вертикалі з наданням безпосередніх прямих свідчень на керівництво злочинної організації",  — сказав Матіос.

І якщо про угоду Головача зі слідством 15 лютого повідомив генпрокурор Юрій Луценко, то про зізнання Сухомлина, його угоду зі слідством у справі Курченка і відшкодування стало відомо сьогодні, 20 лютого.

За словами Матіоса, відповідно до вироку суду, представники злочинної влади екс-президента України сплатили до державного бюджету 152 мільйони гривень.  

Згодом на своїй сторінці у Facebook Матіос повідомив про рішення бюджетного комітету ВР про одноразову виплату родинам Небесної Сотні та загиблих під час АТО коштів членів злочинноі організації Януковича (3256 сімей) у сумі 152 млн.грн., які за вироком суду вилучила Головна військова прокуратура.

Як відомо, Сухомлин на посаді голови Аукціонного комітету використовував своє службове становище для усунення конкуренції на спеціалізованих аукціонах з продажу скрапленого газу для потреб населення. Сухомлин контролював існування схеми Курченка по викупу за пільговими цінами через біржові аукціони всього обсягу скрапленого газу, який виробляли "Укргазвидобування" та "Укрнафта". 

Нагадаємо, інформацію про те, що Головач таки пішов на угоду зі слідством, 15 лютого підтвердив очільник ГПУ Юрій Луценко. Він також повідомив, що Головач заплатив 130 мільйонів гривень у державний бюджет, визнав свою провину і дав важливі свідчення проти колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Обидва проходять у справі про незаконне повернення ПДВ на суму близько 3 мільярдів гривень фірмам, повязаним з сім'єю Януковича. 

Крім того, генпрокурор анонсував, що вже з березня  "на екранах всієї країни" можна буде побачити суд над позбавленим звання президента Віктором Януковичем.

У червні 2016 року Генпрокуратура затримала колишнього заступника міністра економіки Олександра Сухомлина, якого підозрюють у розкраданні скрапленого газу загальною сумою в понад 2 мільярди гривень. Сухомлина затримали за рішенням Голосіївського суду 10 червня 2016 року.

Керівник податкової міліції часів Януковича пішов на угоду зі слідством

Керівник податкової міліції часів Януковича пішов на угоду зі слідством

Наступна публікація