Після Норвегії ще одна Скандинавська країна задумалась над відновленням відносин із Росією

1300 км спільного кордону змушують до співпраці. 

Вперше після анексії Криму у 2013 році Фінляндія планує відродити торгово-економічні відносини з Росією. За думкою експерта, це є початком "пробуксовки" санкцій проти РФ, повідомляє ZN.ua із посиланням на Financial Times.

За інформацією, раніше вперше за два роки відбулась двостороння зустріч між урядами Росії та Норвегії. Слідом за Норвегією, Фінляндія також вирішила здійснити зустріч щодо поліпшення торгово-економічних відносин між країнами-сусідами. Однак уряд Фінляндії запевняє, що таке відновлення контактів не впливає на єдність Європейської співдружності щодо санкцій проти РФ.

За словами міністра торгівлі Фінляндії Кая Мікканена, у Фінляндії та Росії 1300 км спільного кордону, тож такі питання час від часу мають порушуватись. Однак міністр зазначив, що Захід має зберігати єдність щодо порушень міжнародного права російською стороною.  

На думку експерта по Росії з Норвезького інституту міжнародних відносин Індри Оверлленд, такі події свідчать про відлигу у відносинах з РФ.

"Це ясний початок пробуксовки щодо санкцій. Поки що це не впливає на санкції, але воля до їхнього продовження вислизає", - сказала Оверленд.

За словами міністра торгівлі Фінляндії, Росія є п'ятою за величиною країною за напрямком експорту Фінляндії, тож їм важливо підтримувати роботу фінських компаній в РФ. Однак він зазначив, що бомбардування сирійського Алеппо російськими військами значно погіршило ставлення Фінляндії до Росії.

Також Мікканен запевнив, що у відродженні таких відносин немає нічого особливого і не варто переоцінювати значення цих подій.

Нагадаємо, раніше Норвегія заявила, що планує відновити торогово-економічні звя'язки з Росією. За словами норвезького міністра торгівлі, на даний момент вже декілька країн Євросоюзу зробили перші кроки до відновлення співраці з РФ.
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: