Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поради Порошенку від The New York Times: повернути Сакварелідзе, відкрито обрати генпрокурора

Під час візиту президента до США видання гостро розкритикувало владу України за корупцію.

Український парламент нарешті проголосував за звільнення одіозного генерального прокурора України Віктора Шокіна. Сполучені Штати і європейські країни, які надають допомогу Україні, вже давно наполягали на його звільненні. Під час перебування на посаді Шокін став символом глибоко вкоріненої в Україні культури корупції, не зумівши залучити до відповідальності жодного члена поваленого режиму Януковича або нинішнього уряду, блокуючи зусилля налаштованих на реформи депутатів. Нічого не зміниться, якщо президент Петро Порошенко і парламент не погодяться призначити реальних бійців з корупцією і впровадити серйозну судову реформу.

Про це йдеться у редакційній статті The New York Times під назвою "Непохитна корупція України", яка вийшла у день візиту Порошенка до США.

В останні години перебування на посаді Шокін звільнив свого заступника Давіда Сакварелідзе, колишнього прокурора Грузії , якого Порошенко запросив в Україну для боротьби з корупцією. До цього Шокін систематично очистив своє відомство від тих, хто виступає за реформи прокуратури. Наразі виконує обов'язки генерального прокурора Юрій Севрук, який є другом Шокіна, і можна не сумніватися, що він продовжуватиме його практику.

Президент, прем'єр-міністр і парламент України мають усвідомити, що Міжнародний валютний фонд і країни-донори, в тому числі Сполучені Штати, не можуть продовжувати "кидати лопатою" гроші в корумповане болото, якщо уряд не почне формування демократичного правління, чого українці вимагали під час Майдану, нагадує The New York Times.

"Пан Порошенко просто не може дозволити одному з найближчих друзів Шокіна зайняти його місце. Він повинен негайно відновити на посаді Сакварелідзе і почати широку суспільну дискусію про вибір наступного генерального прокурора, ясно даючи зрозуміти, що він має бути націлений на глибоку реформу за підтримки уряду", - йдеться у статті.

Відео Що головного у візиті Порошенка до США

Нагадаємо, 29 березня Верховна Рада проголосувала за відставку генерального прокурора Віктора Шокіна. Таке рішення підтримало 289 нардепів.

Окрім того, сам Шокін, коментуючи свою відставку, заявив, що піде на пенсію. Втім після того, як президент підпише указ про його звільнення. У такому випадку, виконувачем обов'язків генпрокурора буде призначено першого заступника генерального прокурора Юрія Севрука, розповів Шокін.

Посол США Джеффрі Пайєтт привітав рішення депутатів відправити генерального прокурора Віктора Шокіна у відставку. Дипломат назвав це рішення парламенту важливим.

"Рішення Ради звільнити пана Шокіна є дуже важливим. Також важливий виклик зараз – визначити наступника, який зможе почати будувати довіру українського народу до прокуратури", - зауважив Пайєтт.

Серед претендентів фігурують прізвища чотирьох. Юрій Столярчук та Юрій Севрук – чинні заступники генпрокурора. Їм приписують активні спроби гальмувати процес реформування.

На противагу їм називають Сергія Горбатюка, який останнім часом спеціалізувався на справах Майдану, та звільненого в останню мить Шокіним Давида Сакварелідзе.

Відео Юрій Севрук тимчасово очолив Генпрокуратуру

Залиште свій коментар

Вибір редакції