Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенка закликали не затверджувати кандидатів до Верховного Суду

Конкурс нібито підлаштували для призначення заздалегідь визначених кандидатур.

Громадська рада доброчесності закликала президента Петра Порошенка не затверджувати 111 кандидатів у члени нового Верховного Суду України.

Про це йдеться у зверненні ради.

"Закликаємо президента як гаранта Конституції не призначати рекомендованих кандидатів, поки у судовому порядку не буде прийнято рішення щодо порушень, які мали місце під час конкурсу, і допоки ВККС та ВРП не оприлюднять мотивованих рішень з поясненням справжніх причин відхилення висновків та інформації Громадської ради доброчесності", - зазначено в зверненні.

У громадській раді вважають, що 25 зі 111 кандидатів, яких Вища рада правосуддя внесла на підпис президентові для призначення суддями Верховного Суду, не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики. Згідно зі зверненням, Вища рада правосуддя проігнорувала факти, викладені у висновках ГРД, без будь-яких пояснень.

"Конкурсні процедури були підлаштовані для призначення заздалегідь визначених кандидатур, а Громадську раду доброчесності було використано для легітимізації цього процесу", - зазначили члени ради.

"Громадська рада доброчесності вважає неприпустимим проведення подальших процедур добору чи оцінювання суддів у такий маніпулятивний спосіб", - йдеться в зверненні.

ВідеоУчасник конкурсного відбору до Верховного суду України заявив про порушення

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможців конкурсу до нового Верховного Суду у липні. Серед переможців конкурсу - професори і викладачі вищих навчальних закладів, суддя-доброволець, який захищав Донецький аеропорт, правозахисники з досвідом роботи в Європейському суді з прав людини, адвокати, які отримали освіту в провідних міжнародних університетах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції