Порошенко дав СБУ добу на перевірку доцільності участі Медведчука у Мінських переговорах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент розповів, чому кум Путіна став "представником" України на перемовинах з Росією.

Президент Петро Порошенко звернувся до СБУ з проханням розглянути доцільність участі голови політради партії "За життя" Віктора Медведчука, який також є кумом російського президента Володимира Путіна, як представника України в гуманітарній підгрупі щодо Донбасу на Мінських переговорах.

Про це він заявив у прямому ефірі "Радіо НВ".

"Я звертаюся до СБУ розглянути можливість доцільності подальшого використання пана Медведчука в форматі гуманітарної групи для звільнення заручників, якщо його функціонування є неефективним. Доповісти мені завтра", - сказав він.

На думку президента України, діяльність Медведчука є неефективною.

"Востаннє це (звільнення заручників  - прим.ред.) відбулося в грудні 2017 року. Назвати це ефективним точно не можна. Саме тому це називається заручники - Путін тримає (українців - прим.ред.), щоб він робив заручниками Україну і українське керівництво на гачку. Не вийде", - зазначив глава держави.

Окремо Порошенко наголосив, що Медведчук не має компетенції "визначати, що і як робити Україні".

"Я озвучив це кілька місяців тому і можу повторити. Де-факто пан Медведчук представляє РФ і пана Путіна. У нього була одна функція, і це було звільнення заручників, які перебувають як у підвалах окупованих територій, так і у в’язницях Росії", - резюмував він.

Зауважимо, раніше Медведчук заявив, що вивести його з переговорного процесу "апріорі неможливо", коментуючи заяву команди кандидата в президенти Володимира Зеленського.

"До відома штабних сценаристів Зеленського: Петро Порошенко ніколи не призначав Віктора Медведчука на роль "парламентера" з РФ. Я займався переговорами між Україною і Росією винятково на прохання президента України і робив це в інтересах країни, а не її президента. Від травня 2018-го я не брав участі в засіданнях гуманітарної підгрупи, оскільки знав, що чинна влада не збирається виконувати раніше досягнуті домовленості і займатися звільненням наших громадян. Я це стверджую тому, що після організованого мною останнього масштабного обміну, коли в грудні 2017 року був звільнено з обох сторін понад 300 українських громадян, як перший етап обміну, українська влада відмовилася виконувати досягнуті домовленості про обмін за формулою "всіх встановлених на всіх встановлених", - йдеться в оприлюдненій його політсилою заяві.

За словами Медведчука, після цього він відмовився брати участь у засіданнях гуманітарної підгрупи.

"Для мене стало очевидним, що українці, які сьогодні утримуються в Донецьку і Луганську, київській владі не потрібні. Судячи з того, що заявляють у Зеленського, їм вони теж не будуть потрібні. Як і мир на Донбасі. Адже відмова від прямих переговорів з Донецьком і Луганськом, де проживають громадяни України, означає відсутність результату - миру, повернення цих людей і територій до України, а України - на Донбас", - вважає він.

Нагадаємо, перед цим Медведчук заявив, що самопроголошені "ЛНР" і "ДНР" попередньо згодні на автономію у складі України. На його думку, це допоможе "вийти з кризи" на територіях.

Залиште свій коментар

Вибір редакції