Порошенко домовився із ЄС про співпрацю у боротьбі з корупцією та енергетичній сфері

Україні виділять 16 млн євро.

Сьогодні, 24 листопада, під час саміту Україна-ЄС президент Петро Порошенко домовився із європейськими лідерами про посилення та розширення  співпраці у питаннях боротьби з корупцією, а також в енергетичній сфері.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Угоди були підписані у присутності президента Європейської Ради Дональда Туска та глави Єврокомісії Жан–Клода Юнкера.

Зокрема між Україною та ЄС було підписано угоду про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства.

Також сторони уклали оновлений меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній сфері. Він  передбачає розширення співробітництва сторін щодо зміцнення енергетичної безпеки, забезпечення повної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС , підвищення енергоефективності у всіх галузях споживання енергії,  скорочення викидів парникових газів та інше.

Був підписаний і документ щодо фінансування заходу "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні".

"Угода базується на результатах імплементації плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, виконання контракту для України з розбудови держави, проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції", імплементації Програми рамкового співробітництва між ЄС та Радою Європи для держав СхП на 2014-2017 рр., а також діяльності консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки", - йдеться у повідомленні.

Загальний бюджет впровадження  ініціативи складає 16,34 млн євро, з яких внесок з боку ЄС становить 15 млн євро, співфінансування МЗС Данії – 1,34 млн євро.

Кошти мають спрямувати органам держвлади, які відповідають за боротьбу із корупцією.

"Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні також має на меті покращення парламентського нагляду за процесом реалізації реформ та спроможностей Верховної Ради України аналізувати та удосконалювати стратегічну та нормативно-правову базу, у тому числі шляхом створення міжнародної консультативної ради Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції. В рамках ініціативи буде залучено громадянське суспільство та засоби масової інформації до здійснення антикорупційних заходів, зокрема шляхом популяризації "слідчої журналістики", а також здійснюватиметься співробітництво із заінтересованими місцевими органами влади в рамках пілотних проектів "Чисте місто" з метою демонстрації позитивних змін, які може принести ефективна протидія корупції", - йдеться у повідомленні.

Реалізація проекту розпочнеться наприкінці 2016 року.

24 листопада Брюсселі відбувається саміт Україна-Євросоюз.

Сторони мають намір обговорити подальші кроки у візовій лібералізації, виконання Мінських угод і реформи, які дозволяють боротися з корупцією. 

17 листопада посли країн ЄС ухвалили рішення про початок проведення переговорів з Європейським парламентом щодо безвізу з Україною

У разі позитивного рішення на Україну чекає три важливі кроки. Спочатку ЄС має запровадити механізм скасування безвізу, потім режим має затвердити Європарламент, що, найімовірніше, станеться в середині грудня. Також рішення має ухвалити Рада ЄС. За різними оцінками, ще два-три місяці буде порібно для запуску механізму. Таким чином українці зможуть їздити до Європи без віз не раніше березня-лютого. 

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: