Порошенко домовився з Суркісом про купівлю 25% "1+1", але потім вирішив їх просто забрати – Коломойський

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бізнесмен розповів про домовленості щодо купівлі частини акцій телеканалу президентом.

Президент Петро Порошенко мав домовленість про купівлю частини акцій телеканалу "1+1", якою володіє Ігор Суркіс. Про це розповів бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв'ю телеканалу ВВС, повна версія якого була опублікована на сайті УНІАН.

За словами бізнесмена, про покупку частини телеканалу Порошенко і Суркіс домовилися в 2015-му, за рік до націоналізації "ПриватБанку".

"Я не хотів би розкривати всі подробиці, але, свого часу, за рік до націоналізації, Порошенко з моїми партнерами з "1+1" уклав угоду і домовився про купівлю у них їхнього пакету. Порошенко домовився придбати 25% "1+1" у Ігоря Суркіса. Але потім, коли з'явилася Гонтарєва і сказала: "Навіщо вам витрачати гроші, пане президенте (а сума була чимала - там було близько 150-160 млн доларів за 25%)? Давайте заберемо банк і, відповідно, заберемо "1+1". Навіщо вам міноритарний пакет?", тож він вирішив піти на цю справу. Були ще інші люди, які хотіли того чи іншого. Коли такий великий банк націоналізується, потім виставляються на торги якісь активи, а активів там було на 10 млрд дол., то міг бути великий бенефіт. Але, повторюся, головним бенефіціаром був Порошенко. І ми це доведемо", - розповів він.

Бізнесмен зазначив, що уряд не хотів йти на націоналізацію "ПриватБанку", але згодом зважився на такий крок під тиском президента.

"Порошенко хотів зробити націоналізацію, щоб дістатися до активів акціонерів "ПриватБанку". Основний актив, який його цікавив - акції телеканалу "1+1", яких у "ПриватБанку" не виявилося. [Голова НБУ Валерія] Гонтарєва і Рожкова свого часу ввели в оману Порошенка, що всередині "ПриватБанку" є акції "1+1". Після цього доля націоналізації була вирішена. Тому що Порошенко теж тривалий час вагався. Але коли йому сказали, що так він добереться до "1+1", він на це пішов. Уся ця історія з націоналізацією була задумана з цією метою. Звичайно, поживитися іншими активами теж було непогано. Але основний - "1+1" напередодні виборів. А все інше - Kroll, розповіді МВФ, меморандуми - все було білим димом. Прикриття основного завдання", - розповів бізнесмен.

Нагадаємо, телеканал ВВС опублікував інтерв'ю з Коломойським 22 березня. У ньому він відповів на питання про можливу підтримку кандидатів у президенти, про вибори загалом, "ПриватБанк" та своє повернення в Україну. В матеріал ВВС заява Коломойського про спробу Порошенка купити "1+1" не увійшла.

Залиште свій коментар

Вибір редакції