Порошенко доручив МЗС подати до суду на РФ через анексію Криму

Президент зазначив, що арбітражне провадження проти Росії буде порушене через порушення нею Конвенції ООН з морського права.

Україна порушить арбітражне провадження проти Росії через порушення нею Конвенції ООН з морського права.

Про це заявив президент України Петро Порошенко, доручивши це Міністерству закордонних справ України.

"Доручаю, Павле Анатолійовичу, Вам, як міністру закордонних справ України, підписати і вже сьогодні направити до РФ повідомлення про арбітраж, відповідно до Конвенції ООН з морського права. Я впевнений, що правова позиція України є твердою, базується на чітких доказах, і Україна доведе за допомогою арбітражу юридичні факти викрадення РФ природних ресурсів і нанесення шкоди екології зазначеного басейну", - сказав він.

Зазначимо, зокрема, йдеться про захист як майнових прав суб'єктів господарювання України, які були порушені в наслідок анексії Криму, так і захисту прав державних інституцій, які були також були анексовані російським агресором в Криму.

Також президент пояснив, що із пограбуванням України в сфері енергетичних ресурсів, коли Росія краде нафту, газ, видобуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів та забруднення наших територій з негативним впливом на екологію басейну Чорного моря, зокрема і під час будівництва Керченського мосту.

Нагадаємо, Росія проводить незаконні розвідувально-бурові роботи на морському шельфі України, що є грубим порушенням норм Конвенції ООН по морському праву і закону "Про виключну (морську) економічну зону України".

Нещодавно прикордонники зафіксували російські газові бурові платформи в морській економічній зоні України в Чорному морі.

Корабель Морської охорони Держприкордонслужби у взаємодії з літаком ВМС задокументували 16-17 липня факт відбуксирування самопідйомної бурової установки "Сиваш" з рейду порту н. п. Чорноморське в окупованому Криму в район Голіцинського газового родовища, яке розташоване у Виключній морській економічній зоні України.

Залиште свій коментар

Наступна публікація