Порошенко говорив про зміни до Конституції з главою Венеціанської комісії

Глава держави наголосив на ролі Венеціанської комісії у підготовці цієї правоохоронної реформи.

Президент Петро Порошенко зустрівся з очільником Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо.

Про це повідомляє сайт глави держави.

"Співрозмовники обговорили хід імплементації змін до Конституції щодо правосуддя, які набрали чинності 30 вересня 2016 року. Президент відзначив важливу ролі Венеціанської комісії у підготовці цієї ключової реформи", - зазначається в повідомленні.

Порошенко подякував Букіккіо за принципову позицію Комісії щодо юридичного аналізу подій, пов'язаних з агресією Росії проти України. Зокрема, за висновки Венеціанської комісії щодо неконституційності проведення референдуму в Криму, а також стосовно невідповідності міжнародному праву запроваджених Росією змін до порядку прийому до Федерації нових суб'єктів.

Джанні Букіккіо підтвердив готовність Комісії і надалі допомагати в реформуванні судової системи в Україні.

Нагадаємо, в Україні сьогодні стартувала судова реформа: потрібні для того зміни до Конституції депутати ухвалили ще в червні. Згідно із ними, тепер створювати й ліквідовувати судові установи замість президента буде парламент. Вищі спеціалізовані суди скасують, однак залишать Верховний - всіх його суддів наберуть заново.

Вищу раду юстиції замінить Вища рада правосуддя. Саме вона даватиме згоду на затримання, арешт та звільнення служителів Феміди. А серед імовірних причин для звільнення зникне "порушення присяги".

Саме із таким формулюванням до початку судової реформи Верховна Рада за поданням Вищої ради юстиції встигла звільнити 29 суддів, зокрема, й тих, які кидали за грати майданівців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: