Порошенко, Гройсман і Парубій разом пили шампанське після змін до Конституції

Невеличке святкування відбулося в кабінеті спікера Верховної Ради.

Судову реформу вдалося схвалити після того, як позиції депутатів і президента були узгоджені на спеціальній робочій групі, а вплив глави держави на призначення суддів був зведений до мінімуму. Про це зявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій в інтерв'ю для ТСН.19:30.

"Для президента буде роль ритуальна та церемоніальна – остаточного підпису", - наголосив він.

Парубій запевнив, що переговорів із представниками "Опозиційного блоку" щодо підтримки змін до Конституції та нового закону про судочинство не вів. Натомість дві фракції, що вийшли з коаліції, не голосували за реформу через політичні чинники, а не власну незгоду з ініціативою.

"На голосування "Самопомочі" і Радикальної партії вплинули інші речі. Мені видається, питання створення тимчасової слідчої комісії", - пояснив спікер.

На його думку, реформа має бути успішною.

ВідеоПарубій розповів, як депутати голосували за судову реформу

"Судді не тільки можуть, а й повинні бути чесними. Інакше ми ніколи не збудуємо сучасної української держави. Для мене було особистою трагедією, коли керівник "чорної роти" "Беркуту" був випущений українським судом. Я сподіваюся, що українці більше не побачать таких ганебних рішень суду після цієї реформи. Бо кожне подібне рішення настільки б'є по всіх громадянах, настільки зневірює їх у змінах, що важко будь-якими іншими реформами цю віру повернути", - сказав Парубій.

І зізнався, що разом із Порошенком і Гройсманом відсвяткував позитивне голосування нардепів.

"Адміністрація президента була в мене. Так, це правда. Мене дочекалися і президент, і прем'єр-міністр. Ми зібралися в моєму кабінеті, взяли по келиху шампанського і підняли за успіх. У мене різні цукерки лежать, у тому числі "Рошен", але й цукерки інших фабрик українських виробників", - сказав керівник ВР.

Як повідомлялося, 2 червня Верховна Рада України ухвалила нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів. За нього проголосував 281 депутат. Після цього була проголосована сама судова реформа - зміни до Конституції. Сайт Верховної Ради оприлюднив поіменне голосування за внесення змін до Конституції щодо правосуддя.

Кореспондент ТСН Дар'я Щаслива

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: