Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко, Гройсман та Парубій висловили співчуття у зв’язку зі смертю дисидента Лук’яненка

Герой України та автор Акту проголошення незалежності України помер у віці 89 років.

Президент України Петро Порошенко разом з головою уряду Володимиром Гройсманом та спікером парламенту Андрієм Парубієм висловили співчуття у зв’язку зі смерть українського дисидента та автора Акту проголошення незалежності України Левка Лук’яненка.

Слова співчуття вони написали на своїй сторінках у Twitter.

"Смерть вирвала у нас того, хто був живим символом незламності українського духу, хто виборов нам Незалежність України у ХХ сторіччі - Левка Лук‘яненка. Він з когорти справжніх Героїв! А вони не вмирають", - написав Порошенко.

Своєю чергою, голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав смерть Лук’яненка великою втратою для українського народу. "Помер видатний українець, автор Акту проголошення Незалежності України, український дисидент, Герой України, народний депутат України багатьох скликань Левко Лук'яненко. Це велика втрата для всього українського народу! Вічна пам'ять і вічна слава!" - заявив він.

До загальної жалоби долучились і чинний глава уряду Володимир Гройсман та екс-прем’єр Арсеній Яценюк.

"Помер Левко Лук'яненко. Людина, яка все своє життя присвятила служінню України. Боротьбі за її волю і Незалежність. Справжній Герой України. Спочивайте з миром, Левко Григоровичу...", - написав Гройсман.

Нагадаємо, сьогодні, 6 липня, у віці 89 років помер відомий  український дисидент, один з авторів акта "Про Незалежність України" Левко Лук’яненко.

Левко Лук’яненко - український націоналіст, один з засновників "Української Гельсінської групи". У радянські часи був засуджений за "антирадянську агітацію і пропаганду" до розстрілу. Але згодом вирок змінили на в’язницю. Відсидів за ґратами та у радянських таборах понад 25 років. У часи незалежності України був народним депутатом чотирьох скликань. Є лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка.

ВідеоПомер відомий український дисидент Левко Лук’яненко

89- річний чоловік давно мав проблеми зі здоров’ям. Перехворів на лейкоз. Пізніше мав проблеми із тромбами та лейкоцитами. У Феофанії його лікували від наслідків інсульту. 24 серпня Левку Лук’яненку мало б виповнитися 90 років. 

Помер відомий український дисидент Левко Лук’яненко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції