Порошенко хоче бачити Яценюка на чолі оновленого Кабміну

Дата публікації
Перегляди
2861
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко хоче бачити Яценюка на чолі оновленого Кабміну

На думку Порошенка, Кабмін потребує звільнення від непрофесіоналізму та корупційних пут партійно-квотного принципу / Фото: president.gov.ua

Уряд, на думку глави держави, має формуватися на професійній основі.

Президент України Петро Порошенко прагне, щоб нинішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк залишався на своїй посаді, проте вважає, що склад уряду слід оновити.

Про це він заявив у зверненні до українського народу.

На думку президента, "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", який став другим за кількістю мандатів, "Самопоміч", що фінішувала третьою, Радикальна партія і "Батьківщина", котрі подолали п'ятивідсотковий бар'єр - всі вони разом мають стати учасниками проєвропейської коаліції.

"Але створювати коаліцію – це не робота Президента. В європейській практиці ініціатива у формуванні коаліції належить тій політичній силі, яка набрала найбільшу кількість депутатів на виборах. Я впевнений, що "Блок Порошенка" з цим завданням гідно впорається", - зауважив президент.

Він нагадав, що коаліція, згідно з Конституцією, має запропонувати президенту для внесення на затвердження новообраною Верховною Радою кандидатуру прем'єр-міністра. Майбутня фракція партії "Блок Порошенка" вже відгукнулася на його ініціативу підтримати Арсенія Яценюка на посаду глави нового уряду. Але принциповим для них питанням при цьому є спільне узгодження європейського зразка коаліційної угоди, проект якої вони вже запропонували партнерам і суспільству.

"Європейській політичній культурі притаманні дуже детальні коаліційні угоди, де план дій розписаний ледве чи не поденно. Коаліційна угода – це контракт коаліції з країною. Він не може бути коротким папірцем на три сторінки. Днями я розмовляв з німецьким Канцлером Ангелою Меркель. У Німеччині склалася тривала історія коаліційного урядування. І досвід свідчить, сказала мені пані Меркель, що чим товща угода, тим довше працює коаліція", - розповів президент.

"Щодо складу самого уряду, то Кабмін потребує повного оновлення, звільнення від непрофесіоналізму та корупційних пут партійно-квотного принципу. Він має формуватися винятково на професійній основі. І почати, нарешті, впроваджувати реформи, спираючись на парламент, оновлений більше, ніж на половину", - переконаний Порошенко.

Нагадаємо, що раніше Порошенко запропонував Яценюку крісло прем'єра

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2861
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація