Порошенко хоче провести наступні саміти Україна-ЄС в Донецьку та Ялті

Український президент очікує на посилення ролі ЄС у процесі мирного врегулювання на Донбасі та деокупації Криму.

Президент України Петро Порошенко розраховує на подальшу підтримку Євросоюзом, щоб провести наступні саміти в деокупованих Криму та Донбасі.

Про це він заявив під час засідання 19-го саміту Україна-ЄС.

"Я маю надію, що колись ми проведемо наступні саміти Україна-ЄС, дозвольте мені висловити це припущення, – наступні саміти ми проведемо в Донецьку та в Ялті", - сказав він.

Порошенко також запевнив, що для здійснення цього він би зробив "все можливе".

"Ми маємо подолати найбільший виклик, із яким Україна зіштовхнулася з часів здобуття незалежності: російську агресію, що триває, окупацію частини території, незаконну анексію Криму, гібридну війну, яка розгорнута на всіх фронтах – військовому, політичному, економічному, гуманітарному, інформаційному, кіберпросторі, і забезпечення всеосяжного сталого вирішення нинішньої кризи можливе лише за умови повного і безповоротного повернення Росії в рамки міжнародного права", - зазначив глава держави.

Президент наголосив, що у зв'язку з цим ключове значення має збереження єдності всередині ЄС.

"Коли три роки тому мене питали, що в першу чергу нам потрібно від ЄС, я давав абсолютно чітку відповідь: в першу чергу нам потрібні єдність ЄС і солідарність із Україною", - додав Порошенко.

На думку українського глави держави, свідченням підтримки ЄС є подовження економічних санкцій Євросоюзу проти РФ до січня 2018 року і "кримського пакету" санкцій до червня 2018 року, а також чітке наголошення, що санкції будуть збережені до повної імплементації Мінських угод.

"Ми сподіваємося на подальше посилення провідної ролі ЄС у процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі і підтримки міжнародних ініціатив з деокупації Криму", - резюмував він.

Нагадаємо, 10 червня Порошенко провів переговори із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, який прибув до Києва. Сторони обговорювали програму для України, за якою через три роки українське військо має досягти натівських стандартів і навчитися протистояти гібридній війні Росії, зокрема і в кіберпросторі.

Залиште свій коментар