Порошенко і Лукашенко поговорять про економіку і мирні переговори

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко і Лукашенко поговорять про економіку і мирні переговори

Порошенко і Лукашенко проводять зустріч у Києві. / vk.com/tasya_zv

Президент Білорусі відзначив зростання товарообігу між країнами.

Україна і Білорусь мають широкий спектр питань розвитку співпраці.

Про це сказав український президент Петро Порошенко під час зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком у Києві.

"У нас є дуже широка повістка дня - і в питаннях економічного співробітництва і координації дій у міжнародних організаціях, і в питаннях фінансового співробітництва досить серйозні виклики, на які ми повинні готувати скоординовані відповіді, і в сфері безпеки", - сказав глава держави на початку зустрічі, зазначивши, що сьогодні сторони зможуть обговорити всі можливості розвитку потенціалу двосторонньої співпраці.

Також Порошенко подякував своєму колезі за отриману можливість провести в Мінську зустріч Тристоронньої контактної групи.

"Я також окремо дякую Білорусь за чітку позицію щодо суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Для нас ваша жорстка позиція, яку ви висловлювали постійно, включаючи позицію щодо так званих виборів в листопаді, дуже важлива ", - підкреслив президент, говорячи про ролі Республіки Білорусь у мирних переговорах.

Він підкреслив, що світова дипломатія не тільки визнала мінський формат переговорів, Мінський меморандум і Мінський протокол.

"Весь світ сьогодні говорить про те, що вони сьогодні є основою Мирного плану Президента Порошенко і основою мирного процесу в Україні. Вони визнані ООН, Європейським Союзом, країнами G-20. Фактично, вони сьогодні безальтернативною моделлю деескалації ситуації на частині території Донецької і Луганської областей", - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави також висловив сподівання, що Мінські зустрічі і їх інтенсивність вдасться відновити.

Президент Білорусі зі свого боку відзначив зростання товарообігу з Україною, незважаючи на складну ситуацію на Донбасі.

"Товарообіг між Україною і Білоруссю не знизився, а навіть зріс. І, що важливо, - у нас сьогодні стовідсотково оплачено всі наші контракт. Ні з однією країною такого у нас немає", - сказав Олександр Лукашенко.

Він також підкреслив, що Білорусь завжди була на стороні світу в Україні і готова й надалі сприяти проведенню мирних переговорів, в яких Мінськ буде виступати нейтральним майданчиком.

"Я щиро хочу, щоб в Україні був мир і все було добре", - сказав Президент Білорусі.

Нагадаємо, Порошенко подякував Лукашенку за підтримку територіальної цілісності України.

Порошенко і Лукашенко провели в Києві переговори

Порошенко і Лукашенко провели в Києві переговори
Наступна публікація