Порошенко і Шуфрич обмінялися різкими репліками під час призначення нового генпрокурора

Дата публікації
Перегляди
7375
Порошенко і Шуфрич обмінялися різкими репліками під час призначення нового генпрокурора

УНІАН

Прізвище експрезидента згадали в контексті розслідувань ГПУ.

Під час зняття з посади керівника ГПУ Юрія Луценка і призначення генпрокурором Руслана Рябошапки у Верховній Раді України сталася перепалка між народними депутатами Нестором Шуфричем (ОПЗЖ) і Петром Порошенком ("Європейська солідарність"). Представник "Опоплатформи" у своєму виступі заявив, що силові структури на чолі з новими керівниками мають притягнути до відповідальності осіб, які "прикривалися словом "війна" і мародерствували серед військових".

Згодом один із депутатів від "Слуги народу" Максим Бужанський адресував кандидату на посаду генпрокурора запитання про те, чи готовий він давати хід справам, у яких фігурує прізвище експрезидента Петра Порошенка. Невдовзі слово взяв сам Порошенко. Він привітав усіх із новою Верховною Радою 9-го скликання та висловив побажання, щоби "голослівні бездоказові звинувачення" з фейкових пропагандистських ресурсів не повторювалися в сесійній залі. Лідер "Євросолідарності" висловив переконання, що правоохоронці мають усі можливості для проведення неупереджених розслідувань.

"По Конституції України людина не може бути звинувачена інакше, як за рішенням суду. І от я прошу, щоб ми з самого початку прибрали цю ганебну традицію. Є, я сподіваюся, буде обраний, генеральний прокурор, є правоохоронні органи і неупереджене, якісне розслідування, рівність усіх перед законом, верховенство права – є ознакою європейської і євроатлантичної інтеграції", - заявив він і закликав дотриматися задекларованого політичного курсу на цю інтеграцію. "Я би дуже просив, щоби в нашому парламенті – я нікого зараз не згадую – панувала саме така атмосфера", - додав він.

Шуфрич попросив репліку у відповідь. І заявив, що планував уже більше не виступати, "але мене надихнув один із наших колег". Шуфрич погодився з тим, що презумпція невинуватості має домінувати та нагадав про крилатий вислів римського сенатора "Карфаген має бути зруйновано", який він навів російською мовою. І пояснив, що через 30 днів від призначення нового генпрокурора буде завершувати кожен свій виступ словами "А Петро Порошенко серед нас" також російською мовою.

Порошенко також виявив бажання прокоментувати і наголосив, що "ми не маємо перетворювати Верховну Раду на майданчик перепалок і тролів". Але при цьому назвав Шуфрича "представником окупаційної платформи" і заявив, що "п’ятої колони Кремля" в залі ВР "не мало тут бути". Порошенко пояснив, що зреагував на слова депутата від "Слуги народу" та сподівається, що проукраїнські сили в парламенті об’єднає рух до ЄС і НАТО.

Народні депутати обговорюють новий склад Кабінету Міністрів

Народні депутати обговорюють новий склад Кабінету Міністрів

Зазначимо, що 29 серпня відбувається перше засідання новообраної Верховної Ради. Протягом цього робочого дня парламентарі пообіцяли розглянути та ухвалити до 100 законопроектів.

До парламенту 9-го скликання пройшли п’ять партій. За результатами голосування за партійними списками і за мажоритарними округами партія “Слуга народу” отримала коаліційну більшість - 254 мандати,"Опозиційна платформа - За життя" - отримала 54 мандати,"Батьківщина", зі свого боку, отримала 26 мандатів, "Європейська солідарність" - 25, "Голос" - 20. Ще 10 отримали представники інших партій, 46 депутатів були обрані як самовисуванці. 26 місць в парламенті, як і в минулому скликанні, залишаться пустувати через неможливість провести вибори на окупованих Росією територіях.

Наступна публікація