Перейти до змісту
Порошенко розповів подробиці допиту у ДБР, на візит президента відреагував Труба

Порошенко давав свідчення щодо продажу заводу "Кузня на Рибальському".

Лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко розповів як минув допит у Державному бюро розслідувань у четвер, 25 липня.

Своїми враженнями він поділився з журналістами після допиту, пише "Українська правда".

"Ми твердо наголошуємо, що будемо заявляти, якщо Держбюро буде упереджено ставитися і не буде порушувати справу проти Портнова за завідомо неправдиве повідомлення про злочин, ми будемо шукати правду по захисту країни, мова не йдеться про захист Порошенка, мова йдеться про захист України у суді", - заявив Порошенко.

За його словами, сьогоднішнє спілкування продемонструвало, що "жодної кримінальної справи, де б фігурував Порошенко, не існує".

"І сьогодні ми надавали пояснення, і у письмовій формі, і усно щодо напрямків, які стосуються угоди купівлі-продажу, абсолютно прозорої, яка здійснювалася без моєї участі, заводу Кузня на Рибальському", - додав він.

Так і не отримавши жодної повістки, прийшов до ДБР. Ми отримали ще одне запевнення, що жодної кримінальної справи, де б фігурував Порошенко, не існує. Ми також стурбовані, що відбувається постійний витік інформації, яку здобуває ДБР, до пана Портнова і не тільки. Не виключаємо, що подібні матеріали витікають за межі України до Росії. Якщо Держбюро буде упереджено ставитися і не буде порушувати справу проти Портнова за завідомо неправдиве повідомлення про злочин, ми будемо шукати правду для захисту країни. Мова не йдеться про захист Порошенка, мова йдеться про захист України у суді.

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 25 липня 2019 р.

Порошенко також наголосив, що про допит дізнався зі ЗМІ, які посилалися на Telegram колишнього заступника голови АП Януковича Андрія Портнова.

Він зазначив, що про подальші допити йому нічого не відомо і порадив звернутися за цією інформацією до Портнова.

Також Порошенко заявив, що ДБР продовжує слідчі дії проти телеканалу "Прямий", що на його думку, є посяганням на свободу слова.

Глава ДБР Роман Труба своєю чергою заявив, що представники Порошенка "постійно змінюють своє рішення", водночас він привітав крок колишнього президента прийти на допит. За його словами, на черзі інші допити.

"Не дивлячись на те, що представники екс-Президента постійно змінюють свої рішення, я вітаю крок Петра Порошенка, який в останній момент все-таки знайшов можливість та прийшов на допит. Отже: перший допит відбувся. На черзі – інші, повістку Петро Порошенко вже отримав. Конструктивна співпраця усіх учасників провадження дозволить знизити політичний градус та працювати виключно в правовій площині", - написав Труба у своєму телеграм-каналі.

Нагадаємо, Петра Порошенка мали опитати як свідка у рамках кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків, відмивання злочинних доходів під час купівлі-продажу заводу "Кузня на Рибальському". 

Загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях,які веде Державне бюро розслідувань. Очільник ДБР Роман Труба не каже, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо. Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов. За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо "Кузні на Рибальському" допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів. Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допитдля проведенння слідчих дій. Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним. 

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", зокрема в спортивному клубі "5 елемент" (пов'язують із Порошенком та Кононенком). У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. Як повідомлялося раніше, компанія "Богдан Моторс" отримала півмільярда гривеньза таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

Відео У Державному бюро розслідувань розпочався допит Петра Порошенка

Він таки приїхав до установи, хоча там уже встигли повідомити, що він на допит не прийде, і його перенесли на 8 серпня. Відповідну заяву до ДБР із проханням перенести допит напередодні прислали адвокати Порошенка. П'ятий президент України викликаний у статусі свідка. Ідеться про справу щодо можливих незаконних дій під час купівлі й продажу заводу "Кузня на Рибальському".

У Державному бюро розслідувань розпочався допит Петра Порошенка

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин