Порошенко написав листа до НАТО щодо розширення співпраці з Альянсом

Нова угода дозволить вивести взаємодію в сфері секретної інформації на вищий рівень.

Президент України Петро Порошенко направив до НАТО офіційного листа з проханням включити Україну у Програму розширених можливостей (Enhanced Opportunities Programme).

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко у Брюсселі, передає УНІАН.

"Президент України зробив офіційну письмову заявку до Генерального секретаріату. Цей лист був надісланий, і от-от вони мають його отримати, а потім держави-члени НАТО мають прийняти формальне рішення", - розповів він, уточнивши, що документ був направлений два дні тому дипломатичними каналами.

"Це новий і дуже тісний етап взаємодії, і союзники будуть це серйозно розглядати", - наголосив замміністра, який брав участь у засіданні комісії Україна - НАТО.

Дипломат охарактеризував програму як "дуже складний та вибагливий механізм, який буде потребувати і з нашого боку, і з боку НАТО серйозної взаємодії".

За його словами, однією з перешкод для можливої співпраці України та альянсу за цією програмою була відсутність технічної Угоди про обмін таємною інформацією.

"28 вересня Угода буде підписана в Брюсселі. Цей документ дозволить вивести взаємодію в сфері секретної інформації на зовсім інший рівень", - сказав Пристайко.

Наразі в рамках Програми розширених можливостей з НАТО співпрацюють Швеція та Фінляндія. 

Також він додав, що Річна національна програма (РНП) співробітництва України з НАТО буде радикально змінена.

"Програма була товстелезним документом. Наприкінці року, коли ми підводили підсумки, то виявлялося, що по одній позиції виконано 10%, по іншій - 12%. Вона має бути менш амбітною, але чіткою та зрозумілою для виконання з відповідним результатом. Ми хочемо радикально змінити РНП, зробити з цього величезного документу один стрункий механізм, який буде описувати, що саме ми маємо досягти. Всі інші заходи, які будуть цьому сприяти, ми зробимо окремим додатком", - запевнив Пристайко.

За його словами, цей документ "буде не тільки коротким, ми одразу починаємо писати його двома мовами". "Третя значна зміна - це те, що ми сідаємо і пишемо це з НАТО. У нас вже є радник, який буде писати цю програму з нами так, що НАТО буде відразу частиною цього процесу", - повідомив заступник міністра.

За словами дипломата, перший рамковий проект документу вже готовий, після чого безпосередньо розпочнеться робота з експертами НАТО.

Український дипломат також повідомив, що в рамках засідання Комісії Україна-НАТО на рівні постійних представників, в якому він брав участь, сторони розглянули два питання - події на Сході України і перспективи відновлення миру та питання співпраці та взаємодії.

Нагадаємо, 12 лютого президент Петро Порошенко затвердив річну національну програму співробітництва Україна – НАТО на 2016 рік

Програма передбачала комплексний розвиток співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору. В документі були прописані кроки, які має здійснити наша країна, реформуючи належні галузі відповідно до стандартів НАТО.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: