Порошенко назвав фарсом "нікчемні вибори" президента РФ у Криму

За словами Порошенка, ані зафіксована "явка", ані намальований "результат" не відповідають реальній активності мешканців півострова.

Президент України Петро Порошенко відреагував на проведення так званих «виборів» президента РФ в окупованому Криму.

Про це повідомив його прес-секретар Святослав Цеголко.

За його словами, глава держави вдячний тим кримчанам, які не взяли участь у цих «виборах», незважаючи на серйозний тиск, який вони зазнавали.

«Їм погрожували, примушували, зазивали на так звані дільниці подарунками. Але їхній мовчазний протест красномовно засвідчив – Крим – це Україна!!!» - зазначив президент.

Він додав, що ані зафіксована "явка", ані намальований "результат" не відповідають реальній активності мешканців півострова.

«Оприлюднені офіційні "дані" є ні чим іншим, як фальсифікацією. Говорячи відомим російським фразеологізмом, - "фількіна грамота". Її Кремль буде тепер використовувати в гібридній інформаційній війні, що він веде не лише проти України, а проти усього світу. Ми посилимо наші зусилля, у тому числі в рамках міжнародних організацій та судових інстанцій, для того, щоб покласти край грубому порушенню окупаційною владою прав людини в Криму», - заявив Порошенко.

Також глава держави зазначив, що легітимність президентських виборів в РФ та нібито обраного на них кандидата ставиться під сумнів не лише незаконним проведенням голосування в тимчасово окупованому Криму.

ВідеоПогрози та медалі: як минули в Криму незаконні вибори президента РФ

Путін перемагає на виборах у Росії з рекордними для себе показниками. Рекордні 90% голосів за Путіна нібито віддали в окупованому Криму та Севастополі. Кримськотатарські активісти кажуть, що жителів півострова голосувати примушували. А західні лідери вже повідомили, виборів російського президента на анексованому півострові не визнають.

Погрози та медалі: як минули в Криму незаконні вибори президента РФ

«Це в цілому був політичний фарс, який не має нічого спільного із виборами у демократичному розумінні цього процесу. Це був вибір без вибору, без реальної політичної конкуренції, без свободи слова, без рівних можливостей. Закликаємо міжнародних партнерів посилити санкційний тиск на Кремль. І не тільки за агресію проти України, а й за гібридну війну проти усієї європейської та євроатлантичної спільноти, за політичні вбивства за кордоном, і за придушення демократії у самій Росії», - закликав Порошенко.

Нагадаємо, 18 березня відбулися так звані "вибори" президента Росії. Зокрема, 68 регіонів Росії закінчили обробку протоколів на виборах президента РФ, а підсумкової інформації чекають від 17 суб'єктів, серед них Москва і Санкт-Петербург. Центральна виборча комісія РФ продовжує публікувати результати голосування на виборах президента, які незаконно проводяться на території анексованого Криму. Згідно з даними ЦВК, за підсумками обробки 99% протоколів, Володимир Путін набирає 76,65%, Павло Грудінін - 11,82%, Володимир Жириновський - 5,68%. Ксенія Собчак отримує 1,66%, Григорій Явлінський - 1,04%, Борис Титов - 0,75%, Максим Сурайкін - 0,68%, Сергій Бабурін - 0,65%. 

Залиште свій коментар