Порошенко назвав фарсом "нікчемні вибори" президента РФ у Криму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами Порошенка, ані зафіксована "явка", ані намальований "результат" не відповідають реальній активності мешканців півострова.

Президент України Петро Порошенко відреагував на проведення так званих «виборів» президента РФ в окупованому Криму.

Про це повідомив його прес-секретар Святослав Цеголко.

За його словами, глава держави вдячний тим кримчанам, які не взяли участь у цих «виборах», незважаючи на серйозний тиск, який вони зазнавали.

«Їм погрожували, примушували, зазивали на так звані дільниці подарунками. Але їхній мовчазний протест красномовно засвідчив – Крим – це Україна!!!» - зазначив президент.

Він додав, що ані зафіксована "явка", ані намальований "результат" не відповідають реальній активності мешканців півострова.

«Оприлюднені офіційні "дані" є ні чим іншим, як фальсифікацією. Говорячи відомим російським фразеологізмом, - "фількіна грамота". Її Кремль буде тепер використовувати в гібридній інформаційній війні, що він веде не лише проти України, а проти усього світу. Ми посилимо наші зусилля, у тому числі в рамках міжнародних організацій та судових інстанцій, для того, щоб покласти край грубому порушенню окупаційною владою прав людини в Криму», - заявив Порошенко.

Також глава держави зазначив, що легітимність президентських виборів в РФ та нібито обраного на них кандидата ставиться під сумнів не лише незаконним проведенням голосування в тимчасово окупованому Криму.

ВідеоПогрози та медалі: як минули в Криму незаконні вибори президента РФ

Путін перемагає на виборах у Росії з рекордними для себе показниками. Рекордні 90% голосів за Путіна нібито віддали в окупованому Криму та Севастополі. Кримськотатарські активісти кажуть, що жителів півострова голосувати примушували. А західні лідери вже повідомили, виборів російського президента на анексованому півострові не визнають.

Погрози та медалі: як минули в Криму незаконні вибори президента РФ

«Це в цілому був політичний фарс, який не має нічого спільного із виборами у демократичному розумінні цього процесу. Це був вибір без вибору, без реальної політичної конкуренції, без свободи слова, без рівних можливостей. Закликаємо міжнародних партнерів посилити санкційний тиск на Кремль. І не тільки за агресію проти України, а й за гібридну війну проти усієї європейської та євроатлантичної спільноти, за політичні вбивства за кордоном, і за придушення демократії у самій Росії», - закликав Порошенко.

Нагадаємо, 18 березня відбулися так звані "вибори" президента Росії. Зокрема, 68 регіонів Росії закінчили обробку протоколів на виборах президента РФ, а підсумкової інформації чекають від 17 суб'єктів, серед них Москва і Санкт-Петербург. Центральна виборча комісія РФ продовжує публікувати результати голосування на виборах президента, які незаконно проводяться на території анексованого Криму. Згідно з даними ЦВК, за підсумками обробки 99% протоколів, Володимир Путін набирає 76,65%, Павло Грудінін - 11,82%, Володимир Жириновський - 5,68%. Ксенія Собчак отримує 1,66%, Григорій Явлінський - 1,04%, Борис Титов - 0,75%, Максим Сурайкін - 0,68%, Сергій Бабурін - 0,65%. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції