Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко назвав головний успіх "нормандської" зустрічі в Берліні щодо Донбасу

Президент сподівається, що українські військові прийдуть на кордон із Росією на другий день після виборів.

Чи й справді Україна змінила свою переговорну позицію щодо Донбасу? Який зробила висновок преса після заяв Клімкіна та Єлисеєва? Президент України Петро Порошенко твердить, що позиції ніхто не міняв. І коли говорив раніше, що вибори будуть тільки після контролю за кордоном, він мав на увазі контроль ОБСЄ. Українські військові прийдуть на кордон із Росією на другий день після виборів, підтвердив подробиці угоди президент в інтерв'ю журналістам українських телеканалів, серед яких була й ведуча програми ТСН.Тиждень Алла Мазур.

Успіх Берліна, на думку Порошенка, насамперед у тому, що у європейців розвіялись останні сумніви щодо санкцій проти Росії. Тобто вони переконані, що санкції потрібні. Виникають лише дискусії, на який термін їх запроваджувати – на півроку чи на рік.

"Питання продовжувати чи не продовжувати санкції проти РФ, якщо Мінськ не буде імплементований, уже навіть не обговорюється. Ми досягли єдності з нашими європейськими партнерами. Під час зустрічі у "нормандському форматі" 19 жовтня в Берліні домовились про підготовку до кінця листопада "дорожньої карти" імплементації Мінських домовленостей. Найближчим часом мають зустрітися дипломатичні радники керівництва країн "норманської четвірки", а потім міністри закордонних справ, щоб підготувати наступний саміт, де до кінця листопада має бути затверджена "дорожня карта", – сказав Порошенко.

Якщо ж цього не відбудеться, то на Раді ЄС у грудні керівництво країн-членів Євросоюзу буде мати всі підстави, щоб продовжити і посилити санкції.

"Українська сторона внесла чітку пропозицію – щоб продовжити санкції не на півроку, а на весь 2017 рік. Зараз це питання обговорюється серед країн членів ЄС", – наголосив глава держави.

Порошенко також запевнив, що "жодних таємних домовленостей у "нормандському форматі" не обговорювалося. Це не притаманний стиль для європейської політики. Це в Москві можна проводити переговори, підписувати таємні домовленості і потім роками їх не оприлюднювати. Всі домовленості Мінська у вигляді комплексу заходів, протоколу від 5 вересня, меморандуму – чітко оприлюднені. У Берліні під час зустрічі були подані українські, французькі та німецькі проекти "дорожньої карти" яка має включати всеохоплюючий режим припинення вогню, гарантування відведення важкої техніки, безперешкодний доступ ОБСЄ до всієї окупованої території, включаючи кордон, безперешкодну роботу дронів та інших технічних засобів для того, щоб фіксувати режим припинення вогню, звільнення заручників та безперешкодний доступ місії Міжнародного Комітету Червого Хреста, щоб перевірити умови утримання заручників і сприяти їх якнайшвидшому звільненню".

За словами глави держави, "безпековий пакет включає завершення розведення військ на трьох ділянках – у Золотому, Петрівському, Станиці Луганській. Щоб спростувати будь-яку брехню – з жодного клаптика селища Україна не відходить. Україна знімає один спостережний пост. З того боку представники російських терористичних військ знімають три пости. Ще є чотири наступних зони, де мають відбутися режими розведення. Однією із цих чотирьох зон, я це чітко наголосив під час зустрічі у "нормандському форматі", має бути Дебальцеве. Наголошую, "дорожня карта" включає імплементацію всіх Мінських домовленостей, включно із протоколом від 5 вересня 2014 року, меморандумом від 19 вересня 2014 року та комплексом заходів від 12 лютого 2015 року, що дає підстави наполягати на демілітаризації Дебальцевого".

Повне інтерв'ю з президентом України Петром Порошенком дивіться у неділю, 23 жовтня, о 23:00 на телеканалі "1+1".

Відео Порошенко прокоментував чутки про зміну української позиції в переговорах за мир

Залиште свій коментар

Вибір редакції