Порошенко назвав п'ять результатів підписання перемир'я з ватажками бойовиків

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко назвав п'ять результатів підписання перемир'я з ватажками бойовиків

Порошенко звернувся до українців / Фото: president.gov.ua

Глава держави звернувся до українців.

Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до українського народу підбив підсумки перемир'я з ватажками самопроголошених республік на території Луганської і Донецької областей.

Першим здобутком є зупинка наступу ворога по всьому фронту, зокрема, й добре вишколених підрозділів регулярної армії сусідньої країни.

"Зусиллями наших воїнів були зупинені сотні інтервентів, яким вже ніколи не повернутися додому. По той бік кордону це стало вагомим аргументом на користь миру", - повідомляється на сайті глави держави.

Результат номер два, на думку Порошенка, є встановлення вздовж значної частини лінії зіткнення режиму припинення вогню. Це дозволило зменшити кількість жертв серед українських військових.

При цьому ті ж, хто порушують режим припинення вогню, отримують гідну відсіч. Крім того, Петро Порошенко згадав про відважність і героїзм захисників Донецького аеропорту, "який вже став символом мужності і героїзму".

"Українськими кіборгами прозвали вороги цих героїв. Карбувати їхній подвиг в літописі української бойової слави треба буде золотими літерами. Держава належним чином оцінить їх мужність", - додає президент.

Третім важливим результатом перемир'я є звільнення півтори тисячі полонених.

"По-четверте. Ми отримали можливість частково здійснити ротацію військових, загоїти рани, відремонтувати пошкоджену та доставити нову техніку в зону АТО. Звести кілька ліній оборонних споруд на Донбасі і надійно прикрити решту української території від розповзання тероризму", - заявив президент України.

Останнім підсумком є те, що у тих містах, селах і районах, над якими знову майорить український прапор, вже панує мир. В них платять зарплати і пенсії; є вода, світло, тепло; працюють школи, дитячі садки. Президент Порошенко також нагадав, що було призначено нових голів обласних адміністрацій Донецької і Луганської областей.

"Умовно ми їх називаємо генерал-губернаторами. Таке поєднання є оптимальним рішенням для того часу й тих умов, в яких нині перебуває Донбас. Для тих викликів, які ми спільно маємо вирішити. Я чітко поставив перед ними завдання в повній мірі відновити роботу всіх органів державної влади в кожному звільненому місті і селі", - йдеться у повідомленні прес-служби глави  держави.

Наступна публікація