Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко назвав розпуск Ради Зеленським неконституційним

Але у виборах у Раду його партія буде брати участь.

Екс-президент України Петро Порошенко заявив, що рішення нового президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради VIII скликання є неконституційним, але він братиме участь у дострокових виборах у парламент. Про це він заявив під час виступу на форумі "Спільна справа громад" у Києві.

"Я цілком розумію бажання нового президента мати нову Верховну Раду. Однак, є Конституція, і демократія – це процедура і порядок. Інакше – хаос. Указ нового Президента про розпуск ВР – абсолютно неконституційний", - сказав Порошенко.

І хоча він вважає, що на порушеннях Конституції не можна будувати державу, його політична сила буде брати участь у виборах до ВР.

"Політик, який боїться виборів, - не політик. І ми не боїмося виборів, хоч у нас попереду важка робота в опозиції", - пояснив екс-президент.

Також Порошенко розповів, як буде змінювати свою партію. "Ключ до об’єднання і перемоги – це оновлена партія, з оновленим керівництвом, з величезним представництвом громадськості, волонтерів, добровольців. Людей, які здатні діяти ефективно в нових умовах.

Ми маємо почути голос тих, хто боровся за Україну, голос громадськості щодо того, які критерії ми маємо висувати до тих, хто представлятиме нас у ВР, хто має бути у керівництві партії з нових облич, хто має бути у списку. Нам надзвичайно важлива ваша позиція", - повідомив Порошенко.

Крім того, п'ятий президент каже, що не буде боротися проти того, що буде робити нова влада.

"Ми маємо сьогодні говорити про те, як нам пліч-о-пліч боронити здобутки України. Це не означає, що ми боротимемося проти всього, що робить нова влада. Це навпаки – мотивація продовжити наші реформи та рухати країну вперед", - уточнив він, анонсувавши з’їзд партії, який відбудеться 31 травня.

Раніше Порошенко вважає відкриті проти нього кримінальні провадження ознакою початку парламентської виборчої кампанії.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

ВідеоВ ефірі "Права на владу" обговорювали розпуск парламенту та план мирного врегулювання на Донбасі

Референдуму щодо перемовин із Росією не буде. Утім, нова влада має питати думок суспільства про важливі рішення у державі, заявив глава Президентської Адміністрації у ефірі "Права на владу". Учора там обговорювали одразу кілька найгучніших подій цього тижня.  

В ефірі "Права на владу" обговорювали розпуск парламенту та план мирного врегулювання на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції