Порошенко не є підозрюваним у жодному з 11 проваджень, про які заявляв Труба – адвокат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експрезидент є свідком у двох провадженнях.

Проти колишнього президента Петра Порошенка не відкрито жодної кримінальної справи і він не є підозрюваним у жодному з 11 проваджень, про які заявляв очільник Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба.

Про це повідомив адвокат експрезидента Ігор Головань.

"Як Петро Порошенко про ті провадження може добре знати, коли підлеглі пана Труби відповідної інформації адвокатам не надають, посилаючись на те, що ми не маємо статусу захисника. А воно і не дивно, адже наш клієнт не має статусу підозрюваного навіть і в одному провадженні, не те що в 11", – написав він у своєму блогу на сайті УП.

За словами Голованя, адвокатам Порошенка наразі відомо про те, що експрезидент є свідком у двох провадженнях. 

"Навряд чи хто може сказати, що кримінальне провадження порушується проти свідка. Крім директора ДБР, звичайно. Той може сказати що завгодно. Не може тільки навести лад в очолюваній установі і розібратися, хто ж там організовує витоки інформації", – написав Ігор Головань.

Раніше глава Держбюро розслідувань Роман Труба написав у своєму телеграм-канал, що Петро Порошенко "вперто заперечує реальність", а відкрито проти нього 11 кримінальних проваджень. Перед цим експрезидент запевняв, що не фігурує в жодному.

Відео ДБР розслідує 11 проваджень щодо екскерівників країни, зокрема й стосовно Порошенка

Напередодні 5 президент завітав туди без попередження. Знімальна група ТСН зафіксувала авто Порошенка, яке від'їжджає з двору установи. У ДБР пояснили, попередній президент хотів, щоб його допитали раніше, бо відлітає у тривалу відпустку. Але перенести допит у Держбюро відмовилися.    

ДБР розслідує 11 проваджень щодо екскерівників країни, зокрема й стосовно Порошенка

Раніше Труба заявляв, що загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо. Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов. За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо "Кузні на Рибальському" допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів. Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допит для проведенння слідчих дій. Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним. 

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", зокрема в спортивному клубі "5 елемент" (пов'язують із Порошенком та Кононенком). У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. Як повідомлялося раніше, компанія "Богдан Моторс" отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

25 липня Порошенко прийшов на допит до ДБР. Тоді на капот його авто застрибнув невідомий чоловік і став показувати непристойні жести. Порошенко приходив до Держбюро й напередодні, і хотів провести допит раніше. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції