Порошенко обговорив з Меркель тиск на РФ та звільнення українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розмова відбулася у телефонному режимі.

Президент України Петро Порошенко сьогодні, 10 травня, телефоном поспілкувався з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомляє прес-служба українського гаранта.

Порошенко подякував співрозмовниці за особливу увагу до ситуації в Україні, насамперед, відновлення її територіальної цілісності. Також під час розмови було наголошено, що за останні п’ять років українсько-німецьке партнерство досягло стратегічного рівня.

"Глава держави окремо відзначив всебічну підтримку України з боку Федерального уряду ФРН та особисто Федерального канцлера, включаючи впровадження реформ, зокрема децентралізації, посилення інститутів правової держави, підтримку України на євроінтеграційному шляху", - йдеться у повідомленні.

Також політики зачепили тему розгляду Міжнародним морським трибуналом питання звільнення 24 українських моряків.

"Окрема увага була приділена подальшому посиленню тиску на Москву для прискорення звільнення всіх українських заручників, які незаконно утримуються Росією", - йдеться у повідомленні прес-служби українського президента.

Порошенко та Меркель обговорили і розвиток ситуації на Донбасі та російські провокації на окупованих територіях. Порошенко закликав Берлін підтримати посилення санкцій проти Москви у відповідь на так звані паспортні укази.

Меркель, своєю чергою, відзначила чесність проведення виборів президента в Україні та висловила сподівання, що "нове керівництво України буде дотримуватись принципу наступництва у зовнішній політиці, передусім щодо ЄС та розвитку українсько-німецького стратегічного партнерства".

Нагадаємо, раніше федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель привітала Володимира Зеленського з обранням президентом України та запросила його до Німеччини. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції