Порошенко обіцяв посприяти поверненню Придністров'я до складу Молдови

Президент нагадав про підтримку Молдовою суверенітету та незалежності України.

Президент Петро Порошенко запевнив Молдову у готовності максимально сприяти відновленню молдавської територіальної цілісності.

Про це він сказав під час зустрічі з прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом.

"Дуже вдячний уряду, прем'єр-міністру, парламенту Республіки Молдова за тверду підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності країни. Україна готова максимально сприяти відновленню територіальної цілісності, суверенітету республіки Молдова", - сказав він.

За словами Порошенка, Україна готова робити все можливе для "відновлення того, що 25 років тому було спровоковано і має важкі наслідки для сотень тисяч людей, які сьогодні проживають у Придністров'ї".

Окрім цього, Україна та Молдова завершать демаркацію Придністровської ділянки українсько-молдовського кордону. "Ми домовились, що ми зробимо все, щоб завершити це в найкоротші терміни", - сказав Порошенко.

Сторони також домовились про спільну роботу з розбудови прикордонної інфраструктури, в тому числі і у співпраці з партнерами з Єврособюзу.

У спільних планах країн й відкриття автомобільного руху через міст Брониця-Унгурь, початок практичної реалізації проекту будівництва мосту Ямпіль-Косеуць.

Нагадаємо, відкриття Кишиневом і Києвом першого спільного пункту контролю на придністровській ділянці кордону є провокацією. Про це заявили в невизнаній Придністровській Молдавській республіці (ПМР). 31 травня Молдова та Україна відкрили перший спільний пункт контролю на придністровській ділянці кордону. Відповідно до угоди, молдовські митники і прикордонники розташуються в пункті пропуску "Кучурган", на території України, що межує з придністровським пунктом пропуску "Первомайськ". 

Раніше у невизнаному Придністров'ї повідомили, що Україна заборонила транзит продовольчих продуктів до так званої "республіки" через свою територію. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: