Порошенко, Олланд і Меркель погодилися, що Росія не прогресує у виконанні домовленностей

Дата публікації
Порошенко, Олланд і Меркель погодилися, що Росія не прогресує у виконанні домовленностей

Президенти та канцлер обговорили подальші кроки щодо деескалації ситуації на Донбасі. / Reuters

Президент назвав неприпустимими випадки вивезення захоплених терористами заручників на територію Росії.

Президент України Петро Порошенко телефоном поспілкувався з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом. Про це ТСН повідомили у прес-службі глави держави.

Президент висловив велику подяку Німеччині та федеральному канцлеру Ангелі Меркель за рішення про виділення 2,5 млн. євро на потреби мешканців Словʼянська і Краматорська, які постраждали від дій терористів, що зруйнували інфраструктуру цих міст. "Ми сприймаємо це рішення не лише як фінансову, але й дуже важливу моральна підтримку з боку країни ЄС", - підкреслив Петро Порошенко.

Президенти та канцлер обговорили подальші кроки щодо деескалації ситуації на Донбасі.

Петро Порошенко зазначив, що Україна цінує зусилля та підтримку Франції та Німеччини у питанні мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Глава держави поінформував співрозмовників про ситуацію на Cході держави, зокрема, про звільнення від бойовиків протягом останніх днів п'яти міст у Донецькій області. Проте, ситуація залишається напруженою через концентрацію терористів у Донецьку та надходження озброєння їм через російсько-український кордон.

При цьому, співрозмовники констатували відсутність прогресу з боку Росії у виконанні раніше досягнутих домовленостей.

Президент наголосив, що члени трьохсторонньої контактної групи відкриті для обговорення різних варіантів щодо місця та часу наступного засідання, але інша сторона не демонструє такої готовності.

Президент також звернув увагу на те, що пілот Збройних сил України Надія Савченко була захоплена бойовиками на території Луганської області і нещодавно виявлена у в'язниці російського міста Вороніж. Президент назвав неприпустимими випадки вивезення захоплених терористами заручників на територію Росії.

Нагадаємо, що ТСН запустив сайт на підтримку героїчної льотчиці Савченко

Наступна публікація