Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко переговорив з Пенсом про миротворців на Донбасі та постачання зброї зі США до України

Співрозмовники також обговорили хід проведення реформ в Україні та двосторонню економічну співпрацю.

Президент України Петро Порошенко телефоном поговорив з віце-президентом США Майклом Пенсом.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко розповів Пенсу про нинішню ситуацію на Донбасі, продовження провокацій з боку контрольованих Росією бойовиків, попри оголошене перемир'я. Тому, наголосив президент, важливо продовжувати тиснути на Росію, в тому числі й санкціями, для забезпечення належного виконання нею безпекових аспектів Мінських домовленостей. Нагадаємо, днями президент США Дональд Трамп підписав рішення про подовження ще на рік санкцій проти РФ. Пенс підкреслив важливість збереження економічних та персональних обмежень проти Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей і повернення Криму Україні.

Співрозмовники обговорили подальші кроки з метою мирного врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема щодо перспектив розгортання миротворчої місії ООН. До чого саме домовилися, залишається таємницею.

Порошенко висловив вдячність США за підтримку України у впровадженні реформ, а також військову допомогу, що сприяє посиленню обороноздатності країни. Президент підкреслив, що надання Україні американської оборонної зброї є важливим позитивним сигналом для інших партнерів країни та чітким застереженням для РФ.

Пенс запевнив, що США і надалі підтримуватимуть Україну в її боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет. Зазначив, що в Україні є прогрес у впровадженні реформ, зокрема, у створенні Антикорупційного суду.

Поговорили і про розвиток двостороннього торговельно-економічного співробітництва, зокрема, започаткування масштабного проекту з General Electric щодо закупівлі американських локомотивів, а також поставки американського вугілля до України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції