Порошенко підписав скасування найскандальнішої частини "закону Савченко"

Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення" № 2046-VIII. Цей документ фактично скасовує скандальну частину "закону Савченко"

Про це повідомляє прес-служба президента.

Зазначають, що цей закон має покращити забезпечення і захист прав та свобод людей, їхньої власності, а також громадського порядку і безпеки від злочинних посягань.

Закон, який підписав Порошенко, пропонує викласти у новій редакції частину п'яту статті 72 "Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення" Кримінального кодексу України.

Згідно з цією статтею, попереднє ув'язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті.

ВідеоВР скасувала "закон Савченко", який дозволив вийти на волю тисячам злочинців

Відповідно до закону, під час призначення покарань, не зазначених в частині першій ст.72, суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, Верховна Рада у четвер, 18 травня, розглянула зміни в "законі Савченко". Відбулося поіменне голосування про розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення) №5534. За скасування скандальної частини проголосували 174 депутати.

Своєю чергою, нардеп Надія Савченко звернулась до президента Порошенка з вимогою ветувати скасування "закону Савченко" щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення, мотивуючи це порушенням Конституції.

Залиште свій коментар