Порошенко підписав закон про припинення Договору про дружбу з Росією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент назвав своє рішення частиною стратегії на "остаточний розрив з колоніальним минулим".

Президент Петро Порошенко в понеділок, 10 грудня, підписав закон про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво України з Росією.

Про це йдеться на сайті президента.

Президент зазначив, що непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний "розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу".

"Інші складові цієї стратегії: це є безвіз, Угода про асоціацію з ЄС, Томос про створення автокефальної незалежної української церкви, вихід з СНД, закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу, створення потужної, патріотичної і професійної української армії, підтримка української мови, власна історія і зміцнення нашої національної ідентичності", - додав він.

Глава держави також повідомив, що від Міністерства закордонних справ України вимагає завершення роботи з інвентаризації договірно-правової бази з Росією. А від Кабміну "чекає дієвих кроків з метою створення міжвідомчого координаційного органу для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки".

Нагадаємо, 3 грудня Порошенко звернувся до Верховної Ради із невідкладною вимогою розірвати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Президент пропонує поставити хрест на договорі одразу після виборів президента.

6 грудня парламент вирішив припинити дію договору про дружбу з Росією. Відповідне рішення підтримали 277 народних депутатів.

Відео Дна вже досягли: чим українцям загрожує припинення договору про дружбу з Росією

Верховна Рада ухвалила закон про припинення дії договору про дружбу, партнерство та співпрацю між Україною та РФ. Про необхідність такого кроку говорили ледь не від початку збройної агресії Путіна в Криму, потім під час прямої війни на Донбасі, але дипломати та юристи аргументовано просили цього не робити. Пояснювали шкодою інтересам України в міжнародних судах. 

Дна вже досягли: чим українцям загрожує припинення договору про дружбу з Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції