Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко підписав закон про україномовні квоти на радіо

Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

Президент Петро Порошенко підписав закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій". 

Закон передбачає забезпечення у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50% національного аудіовізуального продукту. Згідно з законом, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менше 35% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше 35% загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00. 

Обсяг частки пісень державною мовою та іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського Союзу, визначається в ліцензії на мовлення телерадіоорганізації. 

Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування. 

З дня набрання чинності закону мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити протягом першого року  - не менше 50%, протягом другого – не менше 55%, протягом третього – не менше 60%.

Нагадаємо, що у червні Верховна Рада ухвалила закон щодо обсягу частки пісень українською мовою в ефірі телерадіомовлення.

Очільниця профільного комітету Вікторія Сюмар заявила, що ухвалення цього законопроекту дозволяє "не просто запустити українську мову в радіоефір, а дає можливість запустити цілий пласт української культури".

Відео Верховна Рада ухвалила закон про квоти в 35% на україномовні пісні в радіоефірі

Залиште свій коментар

Вибір редакції