Порошенко порадив генпрокурору відзвітувати перед парламентом про свою роботу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами президента, якщо вимірювати роботу генпркурора по кількості кримінальних справ, які передані до суду, то щодо цього є гарна статистика.

Президент України Петро Порошенко очікує від генерального прокурора Юрія Луценка публічного звіту у парламенті за підсумками року роботи.

Про це глава держави повідомив на прес-конференції з нагоди Дня Європи та надання Україні безвізового режиму з ЄС.

"Рік - це достатній термін, коли треба звітувати про результати. Перше, мені здається, що він збирався, якщо ні, я думаю, що він нас почує, я би радив провести публічний звіт в парламенті генерального прокурора. Думаю, що це буде корисно, і думаю, що є з чим звітувати", - наголосив Порошенко.

Окрім того, він зауважив, що якщо вимірювати роботу генпркурора по кількості кримінальних справ і вироків, які передані до суду, то щодо цього є гарна статистика. За словами Порошенка, це стосується і справ щодо Майдану, і справ щодо корупціонерів. Також глава держави згадав головну справу – екс-президента Віктора Януковича.  

"Це ні в якому разі не означає, що ми підштовхуємо чи прискорюємо, але чекати по 3, 5, 7, 10 років ні я, як український президент, ні український народ, ні українське суспільство не збираємося. І той факт шо днями суд України почав розгляд справи проти Януковича за державну зраду - це є перший прецедент за 25 років існування незалежної української держави. І я вважаю, що це величезне досягнення генеральної прокуратури", - додав Порошенко.

Також він згадав конфіскацію та залучення до державного бюджету 40 млрд гривень.

"Загальна сума, яка була мобілізована за цей рік генпрокураторою під керівництвом Луценка перевищує 50 млрд. Думаю, це справляє дуже позитивне враження", - підсумував Порошенко. 

Нагадаємо, 3 травня до державного бюджету надійшли останні транші коштів, конфіскованих на рахунках "сім'ї" Януковича. Минулого тижня повідомлялося про майже 1,5 млрд доларів США (40 млрд грн).

Із цих конфіскованих коштів безпосередньо на рахунки Державного казначейства надійшли 1,1 млрд доларів. Ще на 199 млн доларів конфіскували цінних паперів. Тож на цю суму зменшать внутрішній державний борг України. Конфісковані кошти спрямують на потреби армії, соціальні програми, а також частину зарахують до міжнародних золотовалютних резервів НБУ, які зростуть до 18,4 млрд доларів. 

Відео Захисники Януковича вимагають передати справу екс-президента до іншого суду

Залиште свій коментар

Вибір редакції