Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко пояснив, чому Дебальцеве має бути демілітаризоване

Українська сторона наполягає, що окуповане місто має стати однією з зон розведенн сил у зоні АТО.

Захоплене російськими військами та бойовиками Дебальцеве має стати однією з чотирьох зон, де відбудеться розведення сторін конфлікту на Донбасу.

Про це президент України Петро Порошенко заявив в інтерв'ю українським телеканалам.

"П'яте в "дорожній карті", і з цим усі погодилися, мова йде про імплементацію не Мінська-2, не Мінська-3, а всіх без виключення Мінських домовленостей – і протоколу від 5 вересня, і меморандуму від 19 вересня, і Комплексу заходів від 12 лютого. Це означає, що в силі територія, яка була чітко окреслена, і це дає нам ґрунтовні підстави для того, щоб Дебальцеве було демілітаризованою зоною, де має бути розведення", - сказав Порошенко.

Відео Петро Порошенко розповів про домовленості "нормандської четвірки"

Бої за Дебальцеве проходили з кінця липня 2014 року по лютий 2015 року, в результаті яких великий залізничний вузол перейшов під контроль бойовиків. За матеріалами доповіді російського опозиціонера Бориса Нємцова "Путін. Війна", ключову роль у військових успіхах терористів зіграло вторгнення російських військових. Не менше 70 російських солдатів, за твердженням Нємцова, загинули в січні-лютому 2015 році в цих боях. Міноборони Росії обіцяло виплатити компенсації за смерть і каліцтва, однак цю обіцянку виконано не було.

19 жовтня у Берліні відбулася зустріч лідерів країн-учасниць "нормандського формату". За підсумками чотиригодинних переговорів сторони прийняли рішення розробити дорожню карту виконання Мінських домовленостей, розширити місію ОБСЄ на Донбасі та визначити чотири нові ділянки для розведення сторін конфлікту на сході України.

Відео Довга “нормандська вечеря” у Берліні: до чого домовилися Меркель, Олланд, Порошенко і Путін

Залиште свій коментар

Вибір редакції