Порошенко пояснив, навіщо потрібні миротворці на Донбасі

На думку президента, контингент дозволить реалізувати базові ідеї мінського процесу.

Із суворою охороною, котра навіть взялася обшукувати навіть екс-держсекретаря США Джона Керрі, відбувся перший день робити саміту Ялтинської європейської стратегії. Символом цьогорічного форуму YES стала інсталяція з обрисами України, від якої відвалився Крим, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із організатором саміту олігархом Віктором Пінчуком стосунки у Петра Порошенка зіпсувалися торік, коли бізнесмен в авторській статті висловив думку про те, що заради примирення з Росією Україна має здати півострів. Але тепер риторика бізнесмена змінилася: Крим не здавати, а повертати. "Я не впевнений, коли Крим повернеться до України. Але я знаю: навіть якщо не наступного року, це все одно трапится незабаром", - заявив Пінчук. Цю ідею підхоплює і посилює Порошенко: "Слава європейській Україні. І наступного року – в Ялті!".

ВідеоПетро Порошенко пообіцяв провести наступний щорічний форумі YES в Ялті

Оптимізму щодо повернення українських територій Порошенку додає його власна ідея запровадити миротворчу місію на Донбасі – він говорить про неї другий рік поспіль і збирається просувати наступного тижня на Генасамблеї ООН. Президент каже, що має підтримку партнерів. "Ви маєте зрозуміти, це не тому, що нам хотілося б мати ще більше озброєних людей на Донбасі. Це абсолютно необхідний компонент мінських угод. В чому проблема мінських домовленостей? У Росії немає наміру їх виконувати. У нас немає жодних гарантій ні від кого, що Росія буде дотримуватися своїх слів. Миротворці можуть бути інструментом мирного плану", - пояснив президент.

Що мінські угоди швидше мертві, аніж живі – визнають колишні посадовці. Екс-прем'єр Великої Британії радить теперішнім лідерам щось із тим робити. "Треба визнати – мінські угоди не працюють. Ми маємо шукати можливостей перезавантажити їх у таких фундаментальних принципах, як відведення важкого озброєння, контроль України над її східними кордонами", - заявив він.

Фотогалерея Майдан сплутав Кремлю всі карти. Порошенко розповів, як українці завадили наступу РФ на Європу (12 фото)

Як уже повідомлялося, 14-й форум Ялтинської європейської стратегії стартував у Києві. Вже втретє саміт приймає українська столиця через анексію Криму Росією. Вечірка з нагоди відкриття заходу відбулася на Бессарабському ринку. Продавчинь залишили на їх місцях, ринок не зачинили – лише помили і прибрали, а також додали ятки з алкоголем. Увесь крам викуплено організаторами для збереження колориту, і для гостей передбачена безкоштовна дегустація.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар