Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко пояснив Раді бажання безоплатно передати Андріївську церкву Вселенському патріарху

Глава держави сподівається на якнайшвидше отримання томосу.

Президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про особливості користування Андріївською церквою

Як повідомляється у пояснювальній записці, церкву планується віддати Вселенському патріарху у постійне безоплатне користування. На думку глави держави, це дозволить Вселенському патріарху мати постійне місце для богослужінь її представників в Україні.

"Рішення щодо передачі в користування Андріївської церкви сприятиме прискоренню одержання Томосу – визнання Світовим Православ’ям помісної Православної Церкви України", - йдеться у законопроекті. 

Наразі Андріївською церквою користується УАПЦ. Там уже заявили, що готові на передачу. "Я патріарха поминав як рядовий єпископ шість років, тепер із 2015 року собором ухвалили поминати його всесвятість – то треба і слухатися", - пояснив предстоятель церкви митрополит Макарій. На запитання про можливу компенсацію втрати кафедрального собору в Києві Адміністрацією президента глава УАПЦ дав зрозуміти, що такого рішення немає.

Директор заповідника Софія Київська Неля Куковальська каже, що вже тричі константинопольські  екзархи ходили до Андріївської та й інших церков Києва, і з усього оглянутого їм уподобалася саме Андріївська.

ВідеоАндріївську церкву можуть передати у користування Вселенському Патріархату

Андріївську церкву - Вселенському Патріархату. Таку пропозицію висловив Президент України. Петро Порошенко має намір зареєструвати у Верховній Раді законопроект, яким передати Андріївську церкву у постійне користування Вселенському Патріарху. Сам храм є пам'яткою архітектури, належить державі, а для богослужіння його орендує Українська автокефальна церква. 

Андріївську церкву можуть передати у користування Вселенському Патріархату

Залиште свій коментар

Вибір редакції