Порошенко пояснив важливість підтриманих Радою законопроектів щодо Донбасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент зазначив, що документи кваліфікують Росію як країну-агресора, а окремі райони Донецької і Луганської областей окупованими територіями.

Ухвалення Верховною Радою законопроектів щодо окупованої частини Донбасу посилить позиції України на міжнародних переговорах.

Про це йдеться у зверненні Петра Порошенка.

Президент зазначив, що документи кваліфікують Росію як країну-агресора, а окремі райони Донецької і Луганської областей окупованими територіями.

«За собою ми фіксуємо право на самооборону відповідно до статті 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй. Це ще більше зміцнює правову базу для застосування Збройних Сил, розширює їхні спроможності в регіоні. Це посилює аргументи на користь надання Україні оборонної зброї. Закон хоча і регламентує детально військовий аспект нашої боротьби,  ключовим проголошує мирний, політико-дипломатичний шлях», - переконаний Порошенко.

Він зазначив, що підтримані в Раді законопроекти демонструють українцям на окупованому Донбасі, що держава про них не забула.

«Закон посилить нашу позицію у боротьбі за звільнення заручників і у питанні щодо можливого розміщення миротворців ООН на Донбасі. Росія як країна-агресор не матиме жодного права на участь в цій місії, яка має бути дислокована на всій окупованій території – включно з тимчасово непідконтрольною нам ділянкою українсько-російського кордону», - заявив Петро Порошенко.

ВідеоСутички під Радою під час голосування за закон про реінтеграцію Донбасу

При цьому президент України додав, що попри жахіття, якими лякали опоненти суспільство, найгірші прогнози не здійснились, але армія була зміцнена, відбувся перехід на контрактну основу тощо.

«Позавчора увечері я довго розмовляв з Іриною Геращенко, моїм спецпредставником в Мінській групі, щойно після її повернення із столиці Білорусі. Росіяни не приховували своїх сподівань на провал голосувань у Верховній Раді. Особливо великі надії вони покладали на відхилення проекту Закону про продовження дії особливостей місцевого самоврядування. Чому? Бо це розв'язало б їм руки на лінії зіткнення і допомогло би скинути тягар санкцій. Та відповідальне голосування більшості допоможе нашій армії й надалі тримати оборону з мінімумом жертв, а дипломатам – посилити міжнародний тиск на Росію.

Вдячний народним обранцям за продемонстровану відповідальність», - констатував Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні, 6 жовтня, Рада проголосувала за законопроекти, які визначають подальше майбутнє окупованої частини. Так, в першому читанні ухвалено президентський законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях (№7163). Також Рада подовжила дію особливого статусу ОРДЛО законопроекту 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Залиште свій коментар

Вибір редакції