Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко привітав громадян із 74-ю річницею вигнання нацистів з України, нагадавши про мільйони загиблих

Перемога у Другій світовій війні коштувала Україні до 10 млн безневинно загублених життів.

Друга світова війна є найбільшою трагедією в історії людства, в якій загинули мільйони українців.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час звернення до українського народу з нагоди 74-ї річниці вигнання нацистів з України.

"Друга світова війна - це не лише історична давність чи зарубцьована рана на тілі сучасної цивілізації, це найбільша трагедія людей, що не полишає нас і донині. У тій трагедії Україна має свій особливий, жертовний рахунок незліченних людських втрат. Війна, окупація і врешті здобута перемога коштували нам, за різними оцінками, від восьми до десяти мільйонів безневинно загублених життів. Вічна і світла пам’ять загиблим", - наголосив він.

Порошенко зазначив, що 74 роки тому українська земля, що була суцільною ареною запеклих бойових дій, скинула з себе "смертельний зашморг нацистських поневолювачів".

"Але ще довго, до останнього дня війни, українці хоробро воювали у лавах Червоної армії та регулярних військ держав Антигітлерівської коаліції, боролися з ворогом у підпільних рухах опору багатьох європейських країн, ціною власного здоров’я у тилу безперервно забезпечували потреби фронтів. Після того, як у світі запанував довгоочікуваний мир, воїни Української повстанської армії чинили відчайдушний опір сталінському режимові, гинули у нерівних боях з військами НКВС", - додав він, подякувавши кожному учаснику тих буремних подій "за звершений подвиг заради вільного й щасливого життя нащадків".

Окремо Порошенко зауважив, що саме на прикладах ветеранів виховані сучасні патріоти - захисники України.

"Сьогодні доблесні спадкоємці героїв Другої світової війни й української визвольної боротьби дають рішучу відсіч новоявленим російським агресорам та їх приспішникам на Сході держави. Вірю у потугу, успіх і славу наших воїнів", - сказав глава держави, побажавши усім миру, міцного здоров’я та нових звершень на обраному шляху.

74 роки минуло від дня вигнання нацистських окупантів з України. Ця дата назавжди залишиться у пам’яті всього народу,...

Опубликовано Петро Порошенко Суббота, 27 октября 2018 г.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції