Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко про розмови з Байденом: Офіс Зеленського причетний до спецоперації РФ проти України

Порошенко про розмови з Байденом: Офіс Зеленського причетний до спецоперації РФ проти України

Експрезидент наголошує, що оприлюднені аудіофайли - сфабриковані, а їхня мета - зруйнувати стосунки України зі США.

П'ятий президент України Петро Порошенко виступив із заявою про аудіофайли із нібито його розмовою з віцепрезидентом США Джо Байденом, які оприлюднив нардеп Андрій Деркач. У ній він назвав записи сфабрикованими і запідозрив Офіс президента у причетності до російської спецоперації, що має на меті зруйнувати двопартійну підтримку України в США.

Заява розміщена на сайті партії "Європейська солідарність". 

"П’ята колона Кремля розпочала масштабну спецоперацію проти України. Через втягування у передвиборчу боротьбу в Америці вони намагаються підірвати двопартійну підтримку України Сполученими Штатами. Як відомо, ця підтримка ґрунтується на консенсусі, – згоді і республіканців, і демократів максимально сприяти Україні у боротьбі із російською агресією і в наших намірах приєднатися до НАТО", - заявив Порошенко.

Він підкреслив, що руйнування двопартійної підтримки України на фоні непередбачуваного результату виборів означає істотно послабити Україну у протидії Росії. "Проросійські провокатори прагнуть залишити нас сам-на-сам із Кремлем", - вважає експрезидент.

"Головними інформаційними спонсорами провокації стали три проросійських канали, а також медіаресурси олігарха, який перебуває під слідством Федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів США. Геополітичну програму Коломойський оприлюднив у "New York Times» кілька місяців тому: відмовитися від орієнтації на Захід та повернутися під Москву", - сказав політик.

За словами Порошенка, сьогоднішня пресконференція Зеленського "породила обґрунтовану підозру, що до цієї спецоперації причетний Офіс президента України". "Аудіофайли, які вчора демонстрував випускник Вищої школи КДБ ім. Дзержинського у Москві, – сфабриковані. Але сировину вони могли здобути, зокрема, в Офісі чинного Президента. СБУ має розслідувати, хто це зробив. З чиєї санкції? Кому це вигідно?", - сказав він.

На думку Порошенка, міжнародне становище України за рік значно погіршилося: коаліція на підтримку України практично не функціонує, Україна випала із пріоритетів світових держав, принцип "нічого про Україну без України» порушується, а інтеграція до ЄС та НАТО залишається лише на папері. Це, разом із атакою на партнерство між Україною та США, "на руку лише Росії", каже він. 

Експрезидент сказав, що "є прописні істини геополітики та дипломатії, які дилетанти не в змозі засвоїти навіть за рік активної практики" і звернувся до Зеленського: "Сподіваюся, що президент зрозуміє ці очевидні речі. Це звернення значною мірою адресоване і йому. Як порада, до якої у нього є можливість дослухатися". 

Нагадаємо, позафракційний народний депутат України Андрій Деркач під час пресконференції 19 травня представив плівки, на яких нібито розмови тоді ще президента України Петра Порошенка, віцепрезидента США Джо Байдена і глави Держдепу Джона Керрі. Оприлюднені записи низької якості, але Деркач стверджує, що голоси на них належать саме американським урядовцям та українському президенту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції