Перейти до змісту
Порошенко прокоментував бажання Зеленського розпустити ЦВК

Порошенко прокоментував бажання Зеленського розпустити ЦВК

Він вважає, що розпуск ЦВК є несумісним з демократичними принципами розвитку країни

П’ятий президент України та лідер партії "ЄС" Петро Порошенко заявив, що рішення про розпуск Центральної виборчої комісії суперечить демократичним засадам країни, адже під час виборів члени ЦВК довели свій професійний рівень. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

"Рішення про розпуск Центральної виборчої комісії є політично вмотивованим і несумісним з демократичними принципами розвитку країни. Про це говорили з тимчасово повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором. Під час президентських і парламентських виборів члени ЦВК довели свій професіоналізм і неупередженість", - заявив Порошенко.

Нагадаємо, 10 вересня народний депутат Олексій Гончаренко оприлюднив подання президента України Володимира Зеленського про звільнення членів Центральної виборчої комісії. За даними ЗМІ, формальним приводом для звільнення членів ЦВК стане ситуація на 198 окрузі Черкаської області, де Верховний суд скасував результати виборів за позовом кандидата від "Слуги народу" Наталії Дяченко, завдяки чому переміг самовисуванець Сергій Рудик.

Пізніше народна депутатка від фракції "Слуга народу" Аліна Загоруйко пояснила, що Зеленський вважає, що всіх членів ЦВК треба звільнити через "бездіяльність" під час реєстрації кандидатів на вибори, а також "необ'єктивність".

12 вересня профільний комітет Верховної Ради підтримав подання президента Володимира Зеленського і рекомендував парламенту звільнити усіх членів Центральної виборчої комісії. У ЦВК зазначили, що припинення їхніх повноважень може поставити під загрозу встановлення легітимних та законних результатів виборів.

Відео ЦВК можуть розпустити, а його членів достроково замінити за ініціативою президента

Рішення вже назвали політичним. І "спробою взяти під контроль черговий орган влади". Зі свого боку, представник президента в Раді Руслан Стефанчук це заперечив. Під час засідання комітету виступила і голова ЦВК Тетяна Сліпачук. Вона наголосила, що її підлеглі не є політично заангажованими, а вибори проведені якісно.  

ЦВК можуть розпустити, а його членів достроково замінити за ініціативою президента

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин