Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко пропонує поставити хрест на договорі про дружбу з Росією одразу після виборів президента

У разі ухвалення Київ знімає з себе всі зобов'язання щодо його виконання.

У разі ухвалення Верховною Радою законопроекту про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією його дія в односторонньому порядку може бути завершена 1 квітня 2019 року.

Про це йдеться у документі, автором якого є президент Петро Порошенко.

"Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів", - йдеться у проекті закону.

Рішення почне діяти з дня, наступного за днем його опублікування.

Своєю чергою, у пояснювальній записці за авторством глави МЗС Павла Клімкіна ініціатива пояснюється тим, що договір набрав чинності 01 квітня 1999 року. "Договір укладено терміном на десять років. Відповідно до статті 40 цього Договору його дія автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна з Високих Договірних Сторін не заявить іншій Високій Договірній Стороні про своє бажання припинити його дію шляхом письмового повідомлення не менше, ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду (тобто не пізніше 30 вересня 2018 року). Агресія РФ, що триває, спричинила істотні порушення більшості статей Договору, про що Україна систематично наголошує у дипломатичному листуванні з РФ", - наголошується у додатку.

У разі ухвалення закон не матиме негативного впливу на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави; розвиток регіонів; ринок праці; громадське здоров’я; екологію та навколишнє природне середовище; інші сфери суспільних відносин.

ВідеоУ Євросоюзі подумують призупинити угоду про партнерство з Росією

Відповідне рішення тамтешні депутати можуть прийняти уже у березні наступного року. Про це йдеться в опублікованому проекті доповіді Європарламенту. 

У Євросоюзі подумують призупинити угоду про партнерство з Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції