Порошенко просить Раду скасувати розкритиковані ЄС зміни до е-декларування

Президент сподівається, що парламент проголосує за закон вже цієї сесії.

Президент України Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів "Про внесення змін до Податкового кодексу" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги".

Відповідними законопроектами пропонується скасувати обов'язкове е-декларування антикорупційних громадських організацій, яке раніше було розкритиковане у Євросоюзі.

Заступник Глави АПУ Шимків наголосив, що законопроектами запропонована прозорість громадських організацій і тих фізичних осіб-підприємців, хто отримує напряму кошти донорів - міжнародну технічну допомогу. Він також підкреслив, що публічну звітність подаватимуть всі громадські організації без огляду на спеціалізацію та джерела доходів. Однак звіти стосуватимуться виключно діяльності організацій і не будуть містити інформації стосовно власності чи будь-якого майна цих організацій або їх посадових осіб.

Нагадаємо, 27 березня президент Петро Порошенко підписав скандальні зміни до закону про е-декларування. Згідно із новими правками, деякі категорії військослужбовців звільняються від необхідності подавати звітність про доходи, натомість подавати е-декларації тепер зобов'язані всі представники громадських організацій. Таке рішення викликало неоднозначну реакцію громадськості.

Голова представництва Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі висловив занепокоєння через ці зміни стосовно тиску на антикорупційні громадські організації та закликав українську владу не перешкоджати їхній діяльності.

Залиште свій коментар