Порошенко просить Раду Європи направити в РФ спецмісію для моніторингу ситуації з політв'язнями

Він наголосив на необхідності використання всіх можливостей для звільнення українців.

Президент Петро Порошенко сьогодні, 25 березня, провів зустріч з комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжніексом.

Про це йдеться у повідомленні на сайті глави держави.

Порошенко закликав комісара РЄ сприяти звільненню Надії Савченко та інших утримуваних в Росії політичних в'язнів.

"Кримінальні переслідування громадян України, які незаконно утримуються в Росії, є політично мотивованими і суперечать загальноприйнятим законодавчим нормам і принципам. Ці справи мають спільні ознаки, що засвідчує існування дуже небезпечної тенденції", - сказав президент.

Глава держави звернувся до Ради Європи з проханням направити в Росію спеціальну місію для здійснення моніторингу ситуації із ув'язненими в РФ громадянами України.

порошенко
Сайт президента України
Порошенко й Нільс Муйжніекс

"Маємо використати всі можливості, включаючи направлення спеціальної місії, для контролю за ситуацією з ув'язненими українцями та запровадити інші необхідні механізми, зокрема моніторинг Росії Європейським комітетом із запобігання тортурам", - сказав він.

Своєю чергою комісар Нільс Муйжніекс повідомив, що стежить за ситуацією з Надією Савченко та іншими ув'язненим українцями.

Глава держави заявив про катастрофічну гуманітарну ситуацію, що викликано збройною агресією Російської Федерації проти України. Президент підкреслив, що Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за всі порушення прав людини в даному регіоні.

Порошенко також наголосив на занепокоєності української сторони утисками та викраденнями кримських татар. Так, останнім кричущим випадком стало ініціювання заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, що суперечить всім нормам міжнародного права. Комісар РЄ зазначив: "Занепокоєний ситуацією зі спробами заборонити Меджліс як екстремістську організацію. Це може негативно вплинути на тисячі людей, які будуть асоціюватися з екстремістами згідно з російським законодавством та зазнавати утисків".

Нагадаємо, згідно із підрахунками Міністерства юстиції України, щонайменше 29 українських політв'язнів тримають за ґратами росіяни. Здебільшого, ув'язнені - мешканці анексованого Криму. Наразі Мін'юст вже звернувся до Москви із закликом повернути до України чотирьох українських бранців для виконання конвенції про передачу засуджених осіб: Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: