Порошенко розкритикував ідеї Гриценка та Тимошенко щодо зміни політичної системи України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, їхні моделі є абсолютно недемократичними.

Президент України Петро Порошенко розкритикував моделі політичної системи України, які пропонують кандидати у президенти України Анатолій Гриценко та Юлія Тимошенко.

Про це він заявив під час щорічного послання до депутатів Верховної Ради України.

"Минулого року я відхилив численні пропозиції щодо конституційних змін у політичній системі. Вважаю, що перед виборами такі маневри не відповідають європейській політичній культури, яка вчить нас грати за правилами, а не з правилами. Але звичайно, з інтересом стежу за суспільною дискусією. І вважаю категорично неприйнятними ті пропозиції, які просувають явно недемократичні моделі. Хтось відверто адвокатує освічений авторитаризм, а хтось камуфлює цей авторитаризм в парламентаризм канцлерського типу, і тільки якщо вчитатися в зміст, а не в заголовок, там у канцлера повноважень більше, ніж у кайзера (імперський титул у Німеччині – ред.), а в Рейхстагу по суті створюється однопартійна система", - розповів Порошенко.

Як відомо, ідею освіченого авторитаризму як один із елементів передвиборчої кампанії просуває Анатолій Гриценко, а парламентаризм канцлерського типу – Юлія Тимошенко.

За словами Порошенка, європейська стратегія наразі диктує Україні саме алгоритм розвитку політичної системи як парламентсько-президентської представницької демократії.

"Європейська стратегія диктує нам алгоритм розвитку політичної системи як парламентсько-президентської представницької демократії. При цьому країні потрібен президент і верховний головнокомандувач для організації ефективного захисту і оборони країни. А це і є головним в роботі глави держави", - підкреслив Порошенко.

Український президент також похвалився тим, що дуже рідко використовує право вето на ухвалені парламентом закони, а також жодного разу не використав право призупиняти рішення Кабінету міністрів України.

"У країні зараз працює система стримувань і противаг. Українці не схильні віддавати монополію на урядування одній політичній силі. Влада носить коаліційний характер, коаліційним по суті є і наш уряд, коаліційною є і найбільша парламентська фракція. І при цьому ми з вами дуже успішно знаходимо спільну мову, ухвалили всі разом рекордну кількість реформаторських рішень", - зазначив Порошенко.

Нагадаємо, 20 вересня президент України Петро Порошенко виступає із щорічним посланням до депутатів українського парламенту, в якому розповідає про нинішнє внутрішнє та зовнішнє становище країни. На початку він розповів про ті речі, які владі не вдалося досягнути за останні роки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції