Порошенко розповів, коли буде радий зупинити закон про воєнний стан

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Гарант вимагає звільнення українських моряків.

Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю France 24 назвав умову припинення закону про запровадження в Україні воєнного стану. 

За його словами, РФ має забрати свої війська, які перебувають на українсько-російському кордоні, прибрати з Азовського моря велику кількість військових кораблів, адже саме через це у прикордонних з Росією областях був оголошений воєнний стан.

"І ми будемо раді зупинити закон про воєнний стан, коли відбудеться деескалація ситуації", - цитує слова президента його прес-служба. 

Окрім цього, Порошенко заявив про готовність до зустрічі в Нормандському форматі на рівні політичних радників.

"Ця пропозиція попередньо була погоджена зі мною як президентом України під час телефонної розмови з канцлером Німеччини, і ми, безумовно, візьмемо участь у зустрічі Нормандського формату на рівні політичних радників, на яку ми ставимо термінове питання – вимогу до РФ повернути наших військових, кораблі та відкрити Керченську протоку", - відзначив український лідер. 

Порошенко наголосив, що зустріч сама собою не є позитивним результатом в цій справі. Він підкреслив, що агресія РФ у Керченській протоці – "брутальне порушення міжнародного права", що може мати подальші наслідки.

Нагадаємо, воєнний стан оголошений в Україні на 30 діб - до 14.00 26 грудня. Відповідний указ президента був затвреджений Верховною Радою 26 листопада. Для його подовження необхідно буде повторити всю процедуру знову, включно з голосуванням у парламенті. 

Воєнний стан діє на території Вінницької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Чернігівської, а також Донецької, Запорізької, Херсонської областей та у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії. На життя громадян поза межами цих областей ухвалене рішення практично не впливатиме. 

ВідеоПорошенко підписав указ про введення воєнного стану

Президент України підписав указ про запровадження воєнного стану, який депутати схвалили у понеділок. Тепер аби він набув чинності, його має ще оприлюднити парламентська преса. З того моменту і слід відраховувати 30 днів, протягом яких у десяти областях, що межують із Росією та невизнаним Придністров'ям, триватиме воєнний стан. 

Порошенко підписав указ про введення воєнного стану

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції