Порошенко розповів послу США з питань релігій про підготовку до церковної автокефалії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Представник США прибув до Києва з робочим візитом.

У Києві відбулася зустріч президента Петра Порошенка з послом США з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Семюеля Браунбека. Про це повідомила прес-служба глави української держави.

Порошенко ознайомив гостя з кроками, що здійснюються на шляху створення автокефальної Української православної церкви та подякував США за активну підтримку України у цьому процесі. Крім того, глава держави звернув увагу посла на толерантність і міжконфесійний мир у країні, а також численні свідчення жахливих порушень релігійних свобод на окупованих Росією українських територіях, зокрема щодо вірян УПЦ Київського патріархату, греко-католиків і представників інших конфесій.

ВідеоОстаточне рішення щодо надання Україні автокефалії, ймовірно, оголосять у жовтні

У Стамбулі завершився Великий Архієрейський Собор, де обговорювали надання Україні автокефалії. Ієрархи були проінформовані про рішення Патріарха Варфоломія і не висловлювали принципових заперечень. Тож, далі - остаточне ухвалення документів - на Священному синоді. Ймовірно, це станеться вже у жовтні. Питання надання автокефалії можуть розглядати одночасно з питанням зняття анафеми з нинішнього очільника УПЦ КП Патріарха Філарета. 

Остаточне рішення щодо надання Україні автокефалії, ймовірно, оголосять у жовтні

"У свою чергу, посол Браунбек запевнив, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності та праві мати єдину Українську Автокефальну Православну Церкву", - повідомили у прес-службі.

Як повідомлялося, днями Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві. Ними стали архієпископ Даниїл зі Сполучених Штатів та єпископ Іларіон з Канади. Російська православна церква відреагувала на це протестом і погрозами. У Москві образилися, що Константинополь не узгодив це рішення з патріархом Кирилом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції