Порошенко запевнив у деокупації Криму: Злодія буде покарано

Президент розповів про велику помилку, що призвела до анексії півострова.

Україна поверне анексований Росією Крим.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час виступу у реквіємі на вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу, повідомили у прес-службі глави держави.

"Крим – це Україна, а Україна – це Європа. Частина цивілізованого світу, де цінується людська гідність і суверенні права народів. Я впевнений у деокупації Криму. Я впевнений у покаранні злочинців. Країну-злодія буде примушено повернути вкрадене", - сказав Порошенко, зауваживши, що тиждень тому Конституційна комісія ухвалила рішення про створення робочої групи з напрацювання пропозицій змін та доповнень до Конституції України щодо Автономної Республіки Крим.

За словами президента, наповнення автономії Криму російським змістом було великою помилкою, а "ціна такого прорахунку виявилася надто високою", адже анексія українського Криму 2014 року авторитарною Росією є "новою неоголошеною, підло прихованою депортацією".

"Заборона на діяльність Меджлісу в Криму, яку засудив Міжнародний Суд ООН, арешти й катування, утиски етнічних українців і кримських татар, безслідне зникнення людей – лише окремі штрихи до портрету тимчасової злочинної самопроголошеної так званої кримської "влади", - додав він.

Водночас український президент зазначив, що священне право кримських татар вільно жити на рідній землі буде відновлено остаточно і безповоротно "за допомогою усіх можливих засобів і механізмів, прийнятних у цивілізованому світі".

"Сьогодні ми відзначаємо 73-ті роковини від початку депортації кримських татар з їхньої історичної батьківщини – Криму. Згадуємо зі співчуттям і про інші етноси Криму, на долю яких випало це випробування: німців, греків, вірмен, болгар, караїмів та інших", - наголосив він, додавши, що примусове виселення стало однією із найбільш злочинних і ганебних спецоперацій тоталітарного комуністичного режиму Радянського союзу.

"Верховна Рада України цілком обґрунтовано визнала депортацію 1944 року геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Депортація – злочин без строку давності, а злочинці, які холоднокровно спланували акцію геноциду – не мають права на прощення. Моторошні спогади очевидців про депортацію та подальше життя в тих жахливих умовах, які підготувала їм радянська влада, нікого не можуть залишити байдужим, скільки б часу не сплило", - запевнив президент.

Нагадаємо, 18 травня, в Україні вшановують пам'ять жертв депортації кримських татар. Із нагоди цих трагічних днів сьогодні о 18:00 на Майдані Незалежності у Києві почнеться жалобний мітинг.

Залиште свій коментар