Порошенко розповів, скільки триватиме відведення легкого озброєння на Донбасі

Порошенко розповів, скільки триватиме відведення легкого озброєння на Донбасі

"Нормандська четвірка" також погодила розширення мандату місії ОБСЄ.

Відведення легкого озброєння на Донбасі триватиме 41 добу. Такої домовленості досягли учасники "нормандської четвірки".

Про це повідомляє прес-служба президента України, інформуючи щодо підсумків зустрічі в "нормандському форматі".

"Ми розпочинаємо відведення легкого озброєння. Обговорено процедуру, і відведення має розпочатися за добу", – цитує прес-служба главу держави Петра Порошенка. За його словами, відведення легкого озброєння триватиме 41 добу відповідно до визначених етапів та проміжної перевірки, які мають забезпечити повне виконання цього пункту.

"Мова йде не лише про артилерію калібру менше 100 міліметрів, але й про танки та міномети. Це те, від чого зазнають найбільших втрат і що буде сприяти забезпеченню стабілізації ситуації і чіткому дотриманню режиму припинення вогню", - наголосив президент.

Окрім того, Порошенко розповів про кардинально змінену функцію ОБСЄ, відповідно до якої представники місії повинні мати безперешкодний доступ до всіх окупованих територій, включно з українсько-російським кордоном. Також Порошенко повідомив, що передбачено збільшення кількості представників ОБСЄ та розширення мандату місії.

Поза тим, Німеччина та Франція допоможуть розмінувати зону АТО під егідою ОБСЄ.

"Величезна кількість втрат у нас – не від обстрілів, а через підриви на розтяжках та вихід на мінні поля. Ми намагаємось прискорити процедуру розмінування, щоб не допустити загибелі мирних мешканців", - зауважив Порошенко.

Учасники зустрічі також наголосили на неприйнятності використання проти ОБСЄ засобів радіоелектронної боротьби, які поставляє Росія. "Це протирічить Мінським домовленостям, і засоби спостереження ОБСЄ також мають мати безперешкодний доступ", – зауважив президент України. Порошенко також акцентував, що всі порушення будуть ретельно розслідуватись.

Нагадаємо, що Порошенко розповів, за яких умов закінчиться війна.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів