Порошенко розповів, які кроки по деокупації Криму здійснює українська влада

Україна та українські підприємства готують судові позови проти Росії.

Україна неухильно стоїть на позиції того, що Крим був, є і буде українським, і здійснює низку кроків задля його деокупації. Про це в інтерв'ю українським телеканалам заявив президент Петро Порошенко.

Голова української держави повідомив, що Київ запропонував створити перемовини у форматі "Женева+", на яких обговорюватимуться кроки з деокупації Криму.

За його словами, у цих перемовинах мають брати участь провідні країни світу, організації та країни-гаранти Будапештського меморандуму.

Порошенко сказав, що на цих зустрічах буде обговорюватися звільнення незаконно заарештованих кримських татар та забезпечення дотримання прав кримськотатарського народу, дорожня карта програм з деокупації Криму, яка серед іншого має включати забезпечення міжнародного тиску, у тому числі через санкції, судові процеси.

Глава держави повідомив, що вже найближчим часом Україна та підприємства, які понесли збитки внаслідок окупації Криму, подадуть низку судових позовів у міжнародні суди.

Також Порошенко сказав, що в рамках де окупації Криму Україна ініціює широке обговорення результатів роботи турецької місії в Криму. "Результати – вражаючі, шокуючі, і світ повинен про них знати", - сказав він.

ВідеоПорошенко назвав пріоритети на 2016 рік

Нагадаємо, в представництві президента України в Автономній Республіці Крим з'явиться новий структурний підрозділ - служба з питань деокупації та реінтеграції півострова. Відповідний указ підписав Порошенко.

У той же час міністр фінансів Наталя Яресько в Давосі повідомила про плани створити дипломатичний форум, до якого б увійшли Україна, Росія, Євросоюз і США.

"Ми розраховуємо організувати щось більше, ніж женевський формат, для початку діалогу про повернення Криму", — сказала міністр.

У свою чергу прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Росія відмовляється обговорювати питання повернення Криму до складу України.

"Питання Криму як такого не існує. Відповідно, неможливо обговорювати питання Криму як таке", - заявив Пєсков.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: