Порошенко сформував делегацію до Гааги на суд за позовом України проти РФ

Дата публікації
Порошенко сформував делегацію до Гааги на суд за позовом України проти РФ

Сайт президента України

Слухання Міжнародного суду ООН відбудуться на початку березня.

Президент України Петро Порошенко підписав указ про створення української делегації для участі у слуханнях Міжнародного Суду ООН щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це повідомили у прес-службі глави держави.

"Очолила українську делегацію заступник Міністра закордонних справ Олена Зеркаль", - йдеться у повідомленні.

До того ж зазначається, що до складу делегації увійшли: директор департаменту Європейського Союзу МЗС Всеволод Ченцов, заступник генпрокурора Євгеній Єнін, керівник головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації президента Ігор Жовква, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко та начальник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

Окремо наголошується, що слухання відбудуться в період від 6 до 9 березня у Гаазі.

Нагадаємо, у Гаазі окупацію Криму Росією визнали міжнародним збройним конфліктом. Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда у своєму звіті щодо попереднього розслідування української справи визнала, що "ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією".

Одразу після цього Росія відмовилася від участі в Римському статуті Міжнародного кримінального суду. Президент РФ Володимир Путін підписав відповідне розпорядження.

Міжнародний кримінальний суд не виправдав покладених на нього надійзаявили у МЗС Росії з приводу відмови Москви від участі в Римському статуті. "На жаль, Суд не виправдав покладених на нього надій і не став справді незалежним, авторитетним органом міжнародного правосуддя", – заявили російські дипломати.

Наступна публікація