Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко сподівається на позитивне вирішення питання щодо звільнення політв’язнів

За його словами, оптимізму додає те, що лідери іноземних держав знають імена українських політв’язнів.

Президент України Петро Порошенко висловив сподівання на успішне вирішення питання щодо звільнення українських політв’язнів на окупованих територіях та в Росії.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу France24, передає прес-служба Адміністрації президента України.

"Я налаштований оптимістично, бо всі лідери держав-членів, з якими я зустрівся, більше 15, в тому числі президент (Франції – ред.) Макрон, знають імена політичних в’язнів в Росії. Сенцов, Сущенко, який був журналістом українського ЗМІ акредитованого в Парижі. Його незаконно арештували у Москві. Президент Макрон та перша леді знають його ім’я і наполягають на порушенні цього питання на зустрічі з Путіним", - повідомив Порошенко.

Він також підкреслив, що всі росіяни, які засуджені в Україні, перебувають у в’язницях за справжні злочини, тоді як українців саджають за ґрати за патріотизм.

"У Росії вони арештовують, наприклад, Балуха лише за те, що він відмовився прийняти російський паспорт. Він лише вивісив український прапор в окупованому Криму. Ви можете уявити, що людей, які вивішують французький прапор, саджають у в’язницю на сім років?" - наголосив Порошенко.

За його словами, заручники Путіну потрібні винятково як політичний тиск на українську владу.

"Звичайно, вони не потрібні Путіну. Це інструмент політичного тиску на Україну та українську владу. Тепер весь світ знає реальну ситуацію і Путін не може пояснити, чому вони тримають у тюрмах в Москві, в окупованому Криму, в Сибіру українських героїв, які просто люблять Батьківщину", - заявив український президент.

Нагадаємо, раніше перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко озвучила імена 23 затриманих в Україні громадян Росії, яких готові обміняти на українських політв'язнів. Загалом же Росія утримує на своїй території, а також в анексованому Криму та окупованому Донбасі більше 60 громадян України.

ВідеоПАРЄ закликала владу Росії негайно звільнити всіх українських політв'язнів

В ухваленій резолюції ПАРЄ вимагає не застосовувати проти затриманих тортури, допустити до них медиків і дозволити омбудсмену відвідати бранців. Парламентарії закликали Кремль не годувати примусово Олега Сенцова та інших голодуючих бранців. А також не нав'язувати українцям російське громадянство. 

ПАРЄ закликала владу Росії негайно звільнити всіх українських політв'язнів

 

Вибір редакції